17 серпня 2022 року
10:47:19

Культура

Тернополян сьогодні чекає незвичайний дарунок (фото)

25.03.2017 22:05

Артисти обласного академічного драматичного театру імені Т.Шевченка  до Міжнародного дня театру  приготували своїм шанувальникам розкішний подарунок – прем`єру виставиГанни Яблонської “Язичники”  у постановці головного режисера театру  народного артиста України Олега Мосійчука.  

 

Після перегляду уривків з вистави у театрі відбулася прес-конференція.

У  звичайній одеській квартирі (авторка одеситка):  лайка та скандали, нескінченний ремонт, щоденні “концерти” від дитини-підлітка, сварки між подружжям – але не в цьому криється причина розпаду одеської родини. Усі троє героїв втратили віру. Вірити чи не вірити, та що є Бог для нашого сучасника – таким питанням присвячена п’єса Ганни Яблонської “Язичники”. 

Олег Мосійчук  “поклав око” на драматургію Яблонської років два тому, коли п”єса “Язичники” уже побачила світ на сцені. Зачепило за душу і вже не відпускало. Обрали цю роботу  ще й тому, що переконані- театр покликаний не лише розважати, а й відповідати на актуальні проблеми сучасності. А “Язичники” – це історія про гострі життєві ситуації на тлі пошуків віри та любові, пошуку себе і свого спасіння. Символічною є і назва вистави.

  • “Що таке язичник? Це людина, яка  сповідує тільки форму в тій чи іншій вірі, не докопуючись до її суті,  тут йдеться про те, що кожен персонаж, кожна людина, котра діє в цих обставинах,  є язичником у ставленні  до іншого, – говорить режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук.– Яблонській удалося торкнутися у своїй п’єсі болючого для сучасності питання – пошуку шляхів до віри. Кожна людина шукає свою дорогу до храму. І це – дуже важкий  шлях. Але нам усім треба його пройти, щоб ми змогли вийти на світлу дорогу життя і розвитку”.

За словами Олега Петровича, уже перші репетиції спектаклю викликали гарячі суперечки, адже текст п’єси має певні тонкощі з естетичної точки зору, нецензурні вирази тощо. Але врешті-решт компромісу вдалося досягти. Режисер зазначив, що актори, серед яких переважно молодь, міцно “вхопилися” за свої ролі. Так, актриса Юлія Хміль, яка виконує головну роль у “Язичниках”, дуже прониклася своєю роботою.

  • “Моїй героїні  довелося боротися за любов родини, батька і матері. Бо та зовнішня любов приходить і відходить, а це з тобою навіки. Вистава дуже складна за своєю стилістикою – мовною, драматичною, філософською. Складно, бо проблеми сучасної родини винесено на сцену”, – зазначає.

Заслужений артист України Микола Бажанов , який виконує роль Олега, батька родини, переконаний, що  треба виставою зробити позитивний посил, бо ж йдеться про розгубленість людини у сучасному світі.

  • “І найбільше,  що мене тішить в цій виставі, це те, що є хоч якась можливість донести до глядача, що життя  миттєве, швидке”, – зізнається.


Артист Євген Лацік
у ролі Сергія, викладача- негативного персонажу намагатиметься висловити  глядачам те, що закладено автором і гідно представити цього чоловіка перед глядачами. У виставі задіяні народні артисти України Люся Давидко, Ярослава Мосійчук, В`ячеслав Хім`як, артисти Олег Кирилів, Ігор Наконечний, Юрій Черненко.

Побачити трьохгодинні сімейні сцени  “Язичники” можна на сцені театру  в неділю, 26 березня. Йтиме спектакль і 27 березня в Міжнародний день театру. Ви можете одержати відповіді,  переглянувши виставу, а можуть виникнути і свіжі запитання, на які будете відповіді шукати в собі. Хто як сприйме це дійство, бо у кожного своє бачення.

Людмила Островська.

Фото Миколи Шота.

 

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета