26 жовтня 2021 року
12:41:15

Культура

Тернополянам покажуть гроші, що спонукають до роздумів

01.06.2016 06:31

“Смішні гроші” англійського драматурга  Рея Куні, стають смішними і на сцені Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т.Шевченка. 

Такі гроші смішні, як кажуть, і в Африці, бо вони спонукають до роздумів: чи ринути стрімголов у веселе, безпутнє життя, чи залишатися у повсякденні, чи сімейні трикутники робити чотирикутниками, чи обійтися без сімейних драм…

Нам пропонують  пустотливу і легку  комедію положень із захоплюючим, закрученим сюжетом. Випадково валіза з неймовірною сумою грошей стає об’єктом мрій всіх без винятку відвідувачів квартири – і випадкових, і невипадкових. Ця ж валіза – джерело постійних неприємностей, які виникають в цьому будинку, як за помахом чарівної палички. Ситуації, що виникають у виставі – одна безглуздіша за іншу. Нескінченні ховання, підміни, видавання одної людини за іншу, а потім і за третю і так далі. 

“П’єса “Смішні гроші”  ставить пересічних людей у доволі незвичайні та примхливі життєві ситуації. Події, які блискавично розгортаються, змушують героїв миттєво реагувати, змінюватися, пристосовуватися до цих ситуацій  та інакше дивитися на меркантильний світ, – зазначає режисер – постановник вистави, заслужений діяч мистецтв України В`ячеслав Жила. –  І суть радості  не у кількості грошей, 1 мільйон 750 тисяч фунтів стерлінгів, а в ситуації, яку вони створили навколо себе. Гроші стали лаксмусовим папірцем  на порядність людей, дали можливість  глянути іронічним і веселим поглядом  на самих себе, на  людські слабкості, на ефемерність  надій на куплене за гроші щастя”.  

Як кожен з нас розпорядився б такою сумою, знає лише кожен з нас. Хоча щасливий кінець обнадіює, що сюрпризи бувають і в земному житті. Є ж щасливці із мільйонним  джек-потом, є ті, що знаходять випадково великі суми. Пам`ятаю, скільки розголосу було, коли чоловік у маршрутці знайшов течку із великою сумою доларів і віддав їх власниці, яка продавши квартиру,  забула валізу  у маршрутці. Я і поцікавилася у акторів, які причетні на сцені до цієї величезної і зовсім не смішної суми, як би вони особисто повелися б із знахідкою, поза сюжетом Рея Куні. 

Головний герой  Генрі Перкінс, разом з Максимом Поповичем, який грає цю роль, поділився б з потребуючими друзями і кумами, хоча навіть уявити не може таку суму у своєму розпорядженні,його дружина Таня Панькевич -Джейн Перкінс розділила думку чоловіка. 

Артистка Алла Кулішевська – Бетті Джонсон брала б Бермуди, подорожувала б (мені так це заімпонувало, що ледь не напросилася в компаньйонки  до Алли). Сергій Бачик у ролі  Віктора Джонсона, можливо мільйон вклав би в справу, щоб одержати 2 мільйони, а тоді було б уже видно, що робити. 

Частину віддав би на благодійність Володимир Процюк- Слейтон, а решту і на красиве життя можна було б кинути. Заслужений артист України Сергій Андрушко – Девенпорт не піддався спокусі і висловив недовіру до такого подарунка долі, а заслужений артист України Микола Блаженко спробував би повернути власникові. З актрисами Ольгою Скалою, Оксаною Малінович та акторами Андрієм Маліновичем, Віталієм Луговим , Олегом Кирилівим та заслуженим артистом України Олександром Папушею, задіяними у виставі, ми не встигли поспілкуватися щодо витрат із знайденого мільйона. Проте, думаю, вони також витратили б їх на щось благородне.

П’єси  Рея Куні, англійського драматурга-комедіографа,  зараз найбільш затребувані у світі, за кількістю постановок  вистав він ввійшов до книги рекордів Гіннеса, – констатує В`ячеслав Жила. – Для нас зараз особливо актуально  вселити в людей оптимізм, хоч на ці  півтори години, допоки йде вистава, відволіктися від тривог і суму, які нам дає сьогоднішній розхристаний час”.

Прем`єрні покази вистави  4,5,8,9,12 та 26 червня. 3 липня “Смішні гроші” закриють цей театральний сезон. Початок вистав – о 19.00.

Людмила Островська. 

Фото авторки.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031