25 вересня 2022 року
08:13:07

Культура

Тернополяни “скуштували” незвичний музичний лагумін. І він їм припав до смаку (фото)

16.06.2016 07:33

“Люблю кіно, коли воно як життя, і люблю життя, коли воно, як кіно”, – хто з нас не знає цієї крилатої фрази. І , якщо кажуть, що кіно – це шматок торта, то музика в ньому – невід’ємний лагумін.

 Таким смаколиком 12 червня почастував тернополян Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою заслуженого артиста України Василя Феленчака. Концертом “Музика світового кіно” у залі “Українського Дому Перемога” колектив закрив свій 24 концертний сезон. 

Кінематограф породив особливий музичний жанр – музику кіно. Ця музика аж ніяк не завжди має самостійне значення, вона – елемент всієї звукової партитури фільму й часто одержує художній зміст лише в контрапункті з іншими компонентами кінематографічної дії. Але хороша музика може жити і самостійно від фільму і сама стає класикою, претендуючи на найвищі нагороди. Доказом цьому і була музична програма Галицького  оркестру. 

“Музика світового кіно” –  одна з улюблених програм тернополян. Ми уже мали нагоду слухати   саундтреки із фільмів, що  стали класикою світового кінематографу. Зокрема, це любовна тема композитора Ніно Рота “Час для нас” із фільму “Ромео і Джульєтта”, який був знятий ще у 1968 році, “Моя пісня” із легендарного кінофільму Чарлі Чапліна “Вогні великого міста”.Насолоду від музики могли одержати представники всіх поколінь, а зал, як завжди був повен. 

Аплодисменти зривали пізнавані мелодії-епохи шістдесятих років двадцятого століття – інструментальний  варіант  чаруючої балади “Що є юність” із кінофільму “Ромео і Джульєтта”, вальс  Моріса Жерара, що став головною музичною темою у фільмі “Доктор Живаго”, мелодією  “The way we were” Марвіна Хамліша із фільму “Зустріч двох сердець”.

Підготували артисти й кілька сучасних за мелодикою і світобаченням композицій з фільмів, які вийшли в прокат зовсім нещодавно. Скажімо, це “Пірати Карибського моря”, “Гаррі Поттер та філософський камінь”. А також ми із величезним задоволенням почули  композицію  “Самотній пастух” із стрічки Квентіна Тарантіно “Вбити Білла”, мелодію з кінофільму “Професіонал”, у якому знімався Жан Поль Бельмондо, “Галактика” Генрі Манчіні з “Зоряних воєн”, зачаровувала мелодія  мультфільмів “Мадагаскар” і “Шрек”. Підсилював сприйняття мелодій підібраний відеоряд із фільмів, у яких звучала виконувана мелодія. 

Творчий доробок цього музичного колективу  довів  і продемонстрував, якою цікавою та різноманітною є музика кіно,  без неї фільми втратили би  свій шарм, не тримали б у напрузі глядача, підсилюючи ефект сюжетної дії.  Варто відзначити  вербальний супровід музичних творів, здійснений  постійними ведучими оркестрових  концертів- письменницею Оленою Лайко і заслуженим журналістом України Михайлом Зубиком. Їхньою знахідкою став діалог на сцені з  художнім керівником Муніципального Галицького камерного оркестру Василем Феленчаком. 

– Чого навчилися у 24 сезоні і чим він стане пам”ятним  для колективу і особисто для керівника?

Вдячний колективу, з яким працюю і одержую величезне задоволення.Я знаю секрет побудови незалежної , сильної,   самодостатньої  української держави, – відповів пан  диригент.– І відкрили мені його юні артисти  Народної хорової капели “Зоринка”.

Саме з цим колективом оркестр виконував  духовну програму з нагоди вшанування  30-роковин Чорнобильської катастрофи . Через трепетне та проникне звучання кращих зразків духовної музики юні та дорослі артисти  передали почуття, які у кожного з нас виникають при словах “Чорнобильська катастрофа”, “Чорнобильська зона”, “Чорнобильська трагедія”, перегорнули сторінки історії, згадали події тридцятилітньої давності, висловили вдячність та повагу героям Чорнобиля.

– Від  турботи про таких талановитих  дітей починається Україна, – сказав Маестро.

Діалоги ведучих з диригентом перепліталися з монологами керівника, який згадував яскраві виступи колективу, представляв мелодії,дякував тим, хто прилучився до організації концерту, а найбільше  тішився увагою публіки. Бо таких відданих глядачів, як у Тернополі,немає більше ніде.

Дякуємо, шановні артисти, за чудові концертні програми святкової, духовної музики, за класичні твори. З вами було легше пережити цей тривожний час, позначений війною, з вами гостріше відчувалися проблеми і швидше гоїлися душевні рани. З нетерпінням чекатимемо нового ювілейного сезону.

Людмила Островська.

Фото авторки.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета