11 серпня 2022 року
05:31:51

Культура

Тернополян спокусили “Перлинами світової класики”

04.10.2017 06:42

У Міжнародний день музики імпрезою “Перлини світової класики”  розпочав свій 26 концертний сезон Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака.

 

Твори всесвітньовідомих композиторів у виконанні улюбленого колективу були своєрідним подарунком не тільки шанувальникам цього мистецтва з нагоди Міжнародного Дня музики, а й освітянам, які відзначали своє професійне свято.

Відкриваючи сезон, продовжуючи писати біографію оркестру, художній керівник і диригент колективу Василь Феленчак запевнив, що їм є чим нас, глядачів, дивувати і заворожувати. Тепер, у цей тривожний час, ми щомісяця насолоджуватимемося музикою у виконанні Галицького камерного. 

  • “Музика посилає свою енергетику, я відчуваю енергетику залу, – сказав маестро.Музика лікує, рубцює рани від розлуки, зради, емоційного стресу , втрат…Людина, яка слухає музику , не здатна на погані вчинки, вона стає добрішою, співчутливішою”.

Осінь за настроєм, емоціями, відчуттями традиційно сприймається як пора легка, гармонійна і досконала. Епітети, властиві цій порі року, ідеально підходять і до класичної музики з досконалістю її гармонії, простотою та вишуканістю звучання. 

Настрій золотої пори і урочистості підсилювали мелодії Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, Ференца Ліста, Фелікса Мендельсона, Джузеппе Верді, Вольфганга Амадея Моцарта, Джоакіно Россіні, Петра Чайковського.

Ведучі концерту Олена Лайко і заслужений журналіст України Михайло Зубик вміло вели слухачів лабіринтами історії з’яви того чи іншого твору, вплітали в канву мелодій нашу уяву, підсилюючи сприйняття симфоній, увертюр, прелюдій . Завдяки їх майстерному висвітленню тем композицій, глядачі уважніше вслухалися в голоси інструментів, вловлюючи особливий шарм в ніжних, наче акварельних, інструментовках, багатих на тонкі нюанси. Я в такі моменти заглиблення, слідкуючи за вправними і віртуозними рухами диригента, згадую, що в старі добрі часи оркестри виступали в розкішних садах і парках на тлі вишуканих фонтанів та декоративних водоспадів у супроводі вітру, що колише дерева, і співаючих птахів, що затаїлися в гіллі. Музика, направду, дарує години ніби перенесення в інший світ. Це відповідає і меті концерту, як написано в його програмі: “Твори , підібрані для виконання оркестром, покликані допомогти слухачеві відійти від політичної суєти та сильних обіймів економічних реформ, знайти свій стержень і зарядитися позитивною енергією”.

Осінь, теплі, ще наповнені сонцем дні, блискучі тернопільські каштани на бруківці, натхнення і музика… Саме на таких емоційних хвилях творив разом із шанувальниками музичного мистецтва свою першу в цьому сезоні концертну програму колектив Муніципального Галицького камерного оркестру. 

Людмила Островська, заслужений журналіст України. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета