18 січня 2022 року
02:09:33

Культура

Тернополянам пропонують “Дитину у дарунок”

18.02.2016 06:24

18.02.2016


Прем’єрою трагікомедії  “Дитина у дарунок” стартує  27 березня у Тернополі проект “Сучасна драматургія на українській сцені”.

Режисера Сергія Кузика і драматурга Мирона Лисака ми знаємо давно. Доводилося їм окремішно працювати  з різними театрами. Їхні роботи бачили в Коломиї, Івано-Франківську, Києві, Чернігові, Львові… У Тернополі вони вперше разом  працюють з акторами нашого Академічного обласного  драматичного театру ім. Т.Шевченка.

Оповідки письменника Мирона Лисака, в яких завжди є пізнавана  частка правди, за ідеєю його дружини Галини Микитюк, стали цілісним драматичним твором. Це вже третя прем’єра автора  про життя у 21 столітті.

А пан Сергій  закоханий  у сучасну драматургію, якої  негусто на сценах  українських театрів і без якої театр не може розвиватися.Перевагу надає матеріалу, який не тільки  спонукає до роздумів, а й дарує позитив, життєстверджуюче впливає на глядача.Цим канонам  і відповідає  трагікомедія “Дитина у  дарунок”, яку незабаром тернополянам подарують служителі Мельпомени.


“Я поставив перед собою надзавдання,- зізнався на передпрем’єрній прес-конференції режисер,люди  після перегляду вистави повинні вийти  з позитивними думками, незважаючи на болючі зради, жертовність, плач душі. У виставі задіяно шестеро акторів, це ансамблева гра. Я задоволений роботою, ми розуміли один одного з півслова, подобається дисциплінованість, зібраність  і талановитість, як молодих акторів, так і іменитих”.

“Думати у цій виставі є над чим,- сказав автор Мирон Лисак.Вічна проблема стосунків:батьки- діти, чоловік- жінка,  між особистісні чвари та тертя між поколіннями, неймовірна жертовність української жінки, яка може для своєї дитини зробити більше, ніж спроможна.”

Отож, “Дитина у дарунок”. Зберігаючи інтригу , забігаючи наперед, скажу, що дітей у виставі буде багато, і всі вони – дари Божі.


А нам,  театралам Тернополя, зроблять подарунок на зимово-весняному  рубіконі актори,  задіяні у виставі у двох складах: Микола Петрушенко, Василь Гураль,Оксана Малінович, Оксана Сачко, Віталій Луговий, Алла Кулішевська,Юлія Хміль,Володимир Процюк,Дмитро Чоповський, Світлана Обуховська, Ірина Складан, заслужений артист України Сергій Андрушко.


Прем’єрні покази – 27, 28 лютого та 2,3,6,12 березня.

Людмила Островська.

Фото Миколи Шота.


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета