11 серпня 2022 року
18:27:19

Культура

Тернополян запрошують на Сорочинську ярмарку!

15.06.2017 08:17

То ви ніколи не були на Сорочинському ярмарку? Є нагода виправити ситуацію. Бо ж це треба бачити і відчути хоч раз в житті.

 

І не тому, що там найсмачніше сало, найдобріші пиріжки, найміцніша сивуха , найкрасивіші жінки і найвпертіші чоловіки.А тому , що там панує свято, оживають міфи, відбуваються цікавенні події,загострені на коханні з першого погляду. Та там таке  празникування, що ніяка нечиста сила не може його зупинити, заступити чи перебити! А що? Там із самим чортом за пані-брата! Роблять вигляд, що бояться, та де? Українцям такого гостя для вишколу треба. Ви ж пригадуєте, як він уже перескочивши Різдвяної ночі димар Солохи допомагав черевички для Оксани діставати. Чудасії і на ярмарку повно.

Зібралися в Сорочинці? А чого туди? Вони до нас самі перебралися, у виставі. Здолали цю відстань  у просторі і в часі  з акторами нашого театру : режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила, cценограф  – львів`янин заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, композитор – заслужений діяч мистецтв України Юрій Кіцила, хореограф – заслужений працівник культури України Зіновія Бирда, диригент та аранжувльник – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль, Василь Драгомирецький, педагог з вокалу – заслужений артист України Микола Блаженко, автор  пісень – заслужений артист України Олександр Папуша. І вийшов такий собі тернопільський варіант  Всесвітньовідомої  події на полтавській землі.

 

Режисер-постановник зазначив, що цілеспрямовано вибрали цю роботу, бо твори Миколи Васильовича  ввібрали український дух і відгукуються в серцях глядачів. Вони “ногами ” голосують за виставу “Ніч перед Різдвом” . А  прем`єрна робота – це  своєрідний мікс з  оповідок  на вечорах біля хутора Диканьки. Режисер відзначив групу молодих акторів, які успішно вплітають співи і танці в  сюжетну канву твору.


У сценографії Мар`ян Савіцький надав великого значення містичній червоній свитці. Яскраві костюми, циганські спідниці, закулісся – все це виграватиме фантастичним відбиском, захоплюючи уяву глядачів. Для Зіновії Бирди найскладнішим було чергування чисто полтавського варіанту українських танців з сучасними мотивами, які просилися в сюжет за ритмікою. І , звичайно ж, довелося попаритися над циганським танцем, де не всюди прораховувалася “вісімка”.  Своє бачення музики відзначив і Юрій Кіцила. Для нього такого масштабу робота з артистами була чи не вперше. Але велике розуміння і відчуття ліктя  диригентів і  режисера стерли всі кути і  зазвучало пісенне  слово красиво, гармонійно, сильно .  

17, 18, 21, 25 та 29  червня прем`єрні покази  чудової, соковитої, колоритної роботи артистів Академічного обласного драматичного театру імені Тараса  Шевченка. Забігаючи наперед, а вже фрагменти переглянула, скажу, що  акторам вдалося  відтворити  багатство і широчінь українських народних промислів , неосяжний діапазон  співучої душі, народної мудрості, колоритний, колючий  гумор, неповторний мелос. Переконайтеся самі, подарувавши собі в Тернополі  чудовий вечір на Сорочинському  ярмарку, що зветься музичною комедією на дві дії. Гарного перегляду!

Людмила Островська. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета