27 січня 2022 року
22:55:06

Культура

Тернополяни понад місяць можуть переглядати спільну сторінку українсько-бельгійської історії (фото)

26.04.2016 18:45

Події Першої світової війни та участь у ній елітного Бельгійського автобронедивізіону АСМ на території Галичини наочно можна побачити в Українському домі “Перемога”.

 Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни” та “Перша світова війна у загальних рисах” триватиме до кінця травня.

Надана міністерством закордонних справ Бельгії експозиція зображує події війни в хронологічному порядку. Тож її потрібно споглядати за рухом годинникової стрілки, від дати початку.

Виставка, котру підготували в Інституті з вивчення Першої та Другої світових воєн складається з двох частин. Перша присвячена Першій світовій війні, а друга – історії елітного бельгійського автобронедивізіону, котрий брав участь у військових операціях на Галицькому фронті. Інформацію подано двома мовами – українською та англійською.“Вона зв’язує український та бельгійський народи та показує, що таких жертв не повинно бути, – зазначив Надзвичайний та уповноважений посол Бельгії в Україні Люк Якобс під час відкриття експозиції. Завдання виставки – показати, як це болюче було для бельгійців, так само й для українського народу, як війна відображається не лише на офіцерах, а й звичайних людях”.

Ми трохи призабули оці сумні події, каже посол, тож відображені на експозиції явища відкривають наново цю спільну сторінку історії.


Підрозділ був розміщений у Тернопільському регіоні. Тож  природньо, що виставку розмістили саме у Тернополі.


«Ми дякуємо Вам за увагу до нашого міста та регіону. Це наша спільна історія та наше спільне вшанування життів. Ми щиро сподіваємося, що цю виставку відвідає багато тернополян, і кожне з прізвищ солдат буде згадано,» – резюмував заступник міського голови Леонід Бицюра.

Розповідати історію знаменитого бронедивізіону  школярам буде історик, почесний тернопільський аташе – Сергій Ткачов.

До сьогоднішньої події, каже історик, йшли 10 років. Спочатку відшукувалися імена цих солдат, листувалися з посольством Бельгії, бельгійськими істориками.

Усе, що знають українські історики про перебування бельгійців в Україні під час Першої світової війни – це власне переказ наукових праць Августа Тірі, автора книги «Герої Альфреда Першого». 

 

«На експозиції всього одна фотографія Тернополя – Парафіяльний костел, вул. Руська. В альбомах бельгійських солдат залишилося 2000 фотографій з Галичини, 250 листівок, – розповідає Сергій Ткачов. – І я мрію, щоб ми побачили все те, що вони фотографували  в Галичині. Це і селяни, наші села, містечка. Я думаю, дана виставка – свідчення того, що історія може прислужитися сьогоденню».


Надія Вихристюк,

фото автора.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета