13 квітня 2021 року
18:45:43

Культура

Тернополяни понад місяць можуть переглядати спільну сторінку українсько-бельгійської історії (фото)

26.04.2016 18:45

Події Першої світової війни та участь у ній елітного Бельгійського автобронедивізіону АСМ на території Галичини наочно можна побачити в Українському домі “Перемога”.

 Виставка “Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни” та “Перша світова війна у загальних рисах” триватиме до кінця травня.

Надана міністерством закордонних справ Бельгії експозиція зображує події війни в хронологічному порядку. Тож її потрібно споглядати за рухом годинникової стрілки, від дати початку.

Виставка, котру підготували в Інституті з вивчення Першої та Другої світових воєн складається з двох частин. Перша присвячена Першій світовій війні, а друга – історії елітного бельгійського автобронедивізіону, котрий брав участь у військових операціях на Галицькому фронті. Інформацію подано двома мовами – українською та англійською.“Вона зв’язує український та бельгійський народи та показує, що таких жертв не повинно бути, – зазначив Надзвичайний та уповноважений посол Бельгії в Україні Люк Якобс під час відкриття експозиції. Завдання виставки – показати, як це болюче було для бельгійців, так само й для українського народу, як війна відображається не лише на офіцерах, а й звичайних людях”.

Ми трохи призабули оці сумні події, каже посол, тож відображені на експозиції явища відкривають наново цю спільну сторінку історії.


Підрозділ був розміщений у Тернопільському регіоні. Тож  природньо, що виставку розмістили саме у Тернополі.


«Ми дякуємо Вам за увагу до нашого міста та регіону. Це наша спільна історія та наше спільне вшанування життів. Ми щиро сподіваємося, що цю виставку відвідає багато тернополян, і кожне з прізвищ солдат буде згадано,» – резюмував заступник міського голови Леонід Бицюра.

Розповідати історію знаменитого бронедивізіону  школярам буде історик, почесний тернопільський аташе – Сергій Ткачов.

До сьогоднішньої події, каже історик, йшли 10 років. Спочатку відшукувалися імена цих солдат, листувалися з посольством Бельгії, бельгійськими істориками.

Усе, що знають українські історики про перебування бельгійців в Україні під час Першої світової війни – це власне переказ наукових праць Августа Тірі, автора книги «Герої Альфреда Першого». 

 

«На експозиції всього одна фотографія Тернополя – Парафіяльний костел, вул. Руська. В альбомах бельгійських солдат залишилося 2000 фотографій з Галичини, 250 листівок, – розповідає Сергій Ткачов. – І я мрію, щоб ми побачили все те, що вони фотографували  в Галичині. Це і селяни, наші села, містечка. Я думаю, дана виставка – свідчення того, що історія може прислужитися сьогоденню».


Надія Вихристюк,

фото автора.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua