25 вересня 2022 року
12:07:43

Культура

“Борщівська вишивка – це космос”

04.06.2018 09:11

В Українському Домі «Перемога», що у Тернополі, сьогодні майоріли орнаменти борщівської вишивки. Борщівська вишивка ціниться своєю складною технікою вишивання та особливістю полотен на якій вона вишивається. 

Для популяризації такої незвичної і забутої техніки вишивання, 2 червня  у Українському Домі «Перемога» відбулася презентація всеукраїнського проекту «Відродження борщівської сорочки». Автором проекту стала Майя Юркевич, а упорядником схем майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс.

         – Для сьогоднішнього проекту було відшито 22 зразки. Відшивали їх 24 майстрині з різних куточків України, – каже Майя Юркевич. – Відшивалися ці зразки на основі книги «Борщівська народна вишивка»  Людмили та Олексія  Покусінських.  Презентація носить не стандартний характер, оскільки самі полотна глядачі зможуть побачити лише протягом заходу.

Майя зізнається, що борщівська вишивка для неї є космосом, а саме вишиття борщівських вишиванок захоплює її вже близько двох років.

На презентацію проекту з’їхались майже усі майстрині, що приклали зусилля до вишивання борщівських орнаментів.  Однією із них є Олена Даніва з м. Надвірна, що в Івано – Франківській області.

        – Мене довгий час лякала борщівська вишивка. І побутувала думка, що ці сорочки неможливо вишити: вовна збита, шви якісь загадкові і неможливо розплутати візерунок, щоб подивитися хід нитки, – розповідає Олена Даніва. Та згодом вийшла книга Покусінських, яку я придбала. Тоді ж зрозуміла, що ця книга – досконала інструкція борщівської вишивки.

Презентація вишитих полотен відбулася міні – перфоменсом, за участю модельного агентства  KatrinModelsManagmants.

На гостів заходу також чекав святковий концерт та змога поспілкуватися з майстринями, яким вдалося відтворити усю красу борщівської вишивки.

Презентовані вишиті полотна знаходитимуться на виставці у Українському Домі «Перемога» до 23  червня. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета