30 вересня 2022 року
16:33:20

Культура

У центрі Тернополя може трапитись трагедія. Чиновники знають, але мовчать

13.04.2016 06:36

Він обдертий, нещасний, дах тече, аварійними є сцена і система опалення, проблеми є і з пожежною системою, і з сигналізацією.

 То Борис Репка оповідає про храм мистецтв, який очолює, – Тернопільський драматичний театр імені Тараса Шевченка.

“Театр дає осадку. Він може просто розвалитися! – застергіає. – Я не жартую. Адже у нас є маркери, ми за ними стежимо. Театр тріскає, падає, осідає із кожним роком все більше і більше”. 

Звісно, капітальний ремонт такого великого і специфічного приміщення можна буде зробити лише у разі залучення державних коштів. Лише тоді храм мистецтв стане окрасою нашого міста і краю. Пора владі прислухатися до моїх засторог, щоб їй не було соромно тоді, коли станеться якась трагедія.

В.о. директора театру зауважує, розуміє, обласний бюджет ремонт такого приміщення не потягне, необхідно залучати державні кошти.

“Але щось, думаю, можна таки зробити, – зазначає. –  Я виходи із ініціативою до влади. Пропонував у цьому році, наприклад, відремонтувати механізми сцени, щоб вона не завалилася, врешті-решт. Це – не надто великі гроші, якихось 400 тисяч гривень. Думаю, в області їх можна було б знайти. Але поки що жодної відповіді я не почув”.

Борис Репка не розуміє такої позиції чbнjвників, адже, каже в інтерв’ю “Терену”,  “якщо за попередньої влади вдалося відремонтувати приміщення обласної філармонії, то чому не взятися зараз за театр? По-трішки, щороку по якихось 500 тисяч і ми зможемо спокійно впродовж п’яти років стримати руйнування будівлі. Щоб часом чогось не сталося гіршого”.

А статись може – застерігає. “Першочергового втручання вимагають механізми сцени, – констаує. –  Той круг є аварійним. Не дай Боже, трагедії. Полагодити негайно треба і пожежну систему. Адже ми через це даємо мінімальний тиск. Не дай Боже що – хто буде за це відповідати? Звісно ж, я. Тому і прошу усіх, обласну владу, народних депутатів від Тернопілля: допоможіть театру!”

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета