27 січня 2022 року
23:44:54

Культура

У Тернополі днями висадиться незвичайний десант з Буковини

02.03.2016 17:44

02.03.2016

Творчий десант з Буковини «висадиться» 14 березня у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т.Шевченка.

Тернопільських театроманів актори Чернівецького академічного драматичного театру ім. О.Кобилянської 14 березня почастують виставою «Землю» у постановці відомого режисера Мирослава Гринишина. Прем’єра п’єси  відбулася у 2013-му до 150-річчя Ольги Кобилянської.

У жовтні чернівчани  святкуватимуть 85-річчя від дня заснування свого театру. До ювілею керівництво театру зініціювало проект обмінних гастролей з колективами театрів Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька, Вінниці та Житомира. У березні легендарну «Землю» О.Кобилянської відіграють у Івано-Франківську ,  Львові ,  Тернополі . Крім гастролей з виставою «Земля», театр здійснить гастрольні поїздки з постановкою для усієї родини «Енні» –  на сценах театрів Вінниці, Хмельницька та Житомира. А вже самі чернівчани у березні та квітні матимуть змогу побачити театральні колективи згаданих міст на сцені свого театру. Про це розповів директор театру і виконавець ролі Івоніки Федорчука – заслужений працівник культури України Юрій Марчак під час прес-конференції, що відбулась 29 лютого у нашому драмтеатрі.

Заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Чернівецького театру, відомий театральний продюсер, режисер, автор постановок “Земля” та “Юліан Цезаревич” за О.Кобилянською, Мирослав Гринишин і виконавець ролі Михайла, актор Чернівецького театру ім. О.Кобилянської,  наш земляк з Теребовлі, який  закінчив Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, курс народного артиста України В’ячеслава Хім’яка, Назар Кавулич розповіли про новації в постановці легендарного твору з епіграфом «Нема прірви глибшої, ніж прірва в душі людини…»

З найкращим твором, що презентує Буковину перед світом, мають працювати найкращі митці вітчизняної сцени, вирішили керівники театру і запросили в режисери-постановники вистави заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Гринишина, а у сценографи — Андрія Романченка, вдячного учня свого великого вчителя Данила Лідера. «Це було почесно і дуже відповідально. Адже виводити «Землю» на чернівецьку сцену — те саме, що ставити «Кармен» у Севільї», — зауважили митці.


В основі тексту – інсценізація Василя Василька (1946 р.) за повістю Ольги Кобилянської, яку вперше в українській драматургії адаптував  режисер  із залученням другої частини.

Глядачі матимуть змогу побачити іншу «Землю» – історію Сави, людини, котра пішла на гріх заради землі. У виставі піднята не тільки тема влади землі над людиною, а насамперед, психологія людської душі. Не зважаючи на те, що трагедія братовбивства – реальний факт, драматургія розгортається через символічний та, до певної міри, містичний показ внутрішнього світу героїв, якими обгорнуті події.

Історія Сави – людини, яку перемогла земля, не втрачає актуальності й сьогодні, не зважаючи на те, що була написана сто літ тому.

Скільки нам ще потрібно століть, щоб усвідомити, що людське життя і скалічені долі – це надто висока плата за землю?

У виставі задіяний увесь акторський склад, балет та оркестр Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

14 березня у Тернопільському академічному  обласному  драматичному театрі  вібудеться два покази вистави «Землю»  – денний о 13год.30хв. і вечірній- 18год.30хв.

Людмила Островська.

Фото: Ірина Юрко

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета