12 серпня 2022 року
02:09:59

Культура

У Тернополі відтворили останній бій УПА у коміксі

28.05.2017 08:57

У Тернополі презентували книжку-комікс «Віра і Воля» про останній бій Української повстанської армії, що відбувся в квітні 1960-го на Тернопільщині.

 

Книга розповідає про долю Марію Пальчак та її побратимів , котрі віддали життя за незалежність України. Марія вистріла собі у голову, проте …дивом зосталась живою. Її показово засудили на 15 років….

Видання»Віра і Воля»  складається з двох частин і світ побачило у видавництві «Мандрівець».  Її автори – заступник міського голови тернополя Леонід Бицюра, історик – Віктор Уніят, заступник командира роти «Карпатська січ» ОМБр ЗСУ Володимир Стаюра. Художник – Ігор Биць. літредактор – Богдан Мельничук. 

 «Перша частина книжки – графічна. Вона, через історію Марії Пальчак, коротко змальовує деталі останнього бою УПА, розкриває обставини, при яких він відбувався, наче переносить читача у той час, той ліс, ту епоху. Друга частина –  це вже архівні документи, протоколи, які детально розповідають про долі мАрії, Петра та Олега», – зазначає ініціатор створення кижки та один із її авторів  Леонід Бицюра. 

Він також додає, що у назві книги саме те, чого так не вистачає нашим українцям – віри і волі .

«Мені довелося працювати з архівними документами, які потрібно було збирати по крупинці аби відтворити весь процес діяльності. Однак я розумів,  що документи викладати – це буде сухий матеріал, тому вирішив художньо допрацювати. Насправді це вийшла книжка любові. Не тільки любові Петра і Марії, а й до рідної землі, до України», – розповідає  Віктор Уніят.

«Побувши рік в добровольчому батальйоні і рік офіційно в Збройних силах, Донецьку область фактично вже знав краще чим Тернопільську. Але надзвичайно великим було бачення наскільки інформаційно ми програємо. Ця книжка нагадує часи одні ж і ті самі. Є люди, які воюють зі зброєю, є люди, які їм допомагають, – зауважує Володимир Стаюра. – А останній бій у нас ще попереду!»

Автори книжки наголошують,  що книжка «Віра і Воля» згодом поїде на Схід. ЇЇ розповсюджуватимуть  на Донеччині, Луганщині та Запоріжжі.

Тетяна Скиба.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета