28 травня 2022 року
01:40:27

Культура

У Тернополі “Подолянами” розгулювали дивні істоти (фото)

31.05.2016 06:29

У торгово-розважальному центрі “Подоляни” 26 травня з’явились …дивні істоти.

На зріст вони були не високими, нагадували підлітків, але з …білими бородами. Незнаючі люди дивувались, а ось знаючі радо усміхались. Адже в ТРЦ відбувалась церомонія нагородження за популяризацію дитячої книги переможців Всеукраїнської премії ім. Романа Завадовича.

Тож не дивно, що “Подолянами” блукали герої Романа зі Славної. Усі вони – учні Зборівської державної гімназії імені Романа Завадовича. Пошановувачів творчості відомого земляка вони привітали фрагментом вистави “Пригоди Гномика-Ромтомтомика”.


А ось солістка, лауреат Всеукраїнських конкурсів Наталія Виспінська, вокальний ансамблю дівчат, а також Вікторія Нікуліна вз Тернопільського обласного музичного училища ім.Соломії Крушельницької обдарували присутніх піснями на слова Богдана Мельничука.

До речі, саме Богдан Мельничук – письменник, заслужений діяч мистецтв України – став лауреатом премії князя дитячої літератури у  номінації “За кращі твори для дітей та юнацтва ”. А ось перемогу в номінації “За вдалий літературний дебют серед молодих авторів” здобув  учень Тернопільської загальноосвітньої школи  № 24 Олексій Мартинюк. У номінації “За популяризацію творчості Романа Завадовича” премію отримала Зборівська державна українська гімназія ім. Р. Завадовича.

Лауреатів, учасників конкурсу, а також  вихованців Петриківського дитячого будинку-інтернату, що нагодились на мистецьку дефіляду, привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

“Романа Завадовича справедливо величають князем української дитячої літератури. І це заслужено, – зазначив Леонід Олексійович. – Адже наш земляк цілком свідомо обрав стезю, на якій годі швидо добитись визнання. Своєю творчістю він відкриває дітям двері до храму краси, мистецтва, пізнання народних традицій та світу. Він закладає у їхні серця ази доброти, навчає мислити, розвиває їхню уяву. Роман зі Славної є тим яскравим  прикладом письменника-педагога, котрий формує дитячі душі та вчить ніколи не опускати рук, у навіть найскладніших ситуаціях не втрачати гумору та  завжди вірити в дива. Дуже сподіваюсь, що для кожного з вас його наука стане своєрідним дороговказом, шпаргалкою на щодень”.

Ініціатором встановлення премії імені Романа Завадовича є літератор, член літературного об`єднання при обласній організації Національної спілки письменників України, журналіст, директор комунальної установи облради “Тернопільський обласний молодіжний методичний центр” Володимир Демчишин.

Заснована премія мистецькою фундацією “Батьківські обереги”, яку очолюю, спільно з тернопільською організацією Української асоціації творчої інтелегенції “Світ культури” та редакцією журналу “Літературний Тернопіль”, – зауважив пан Володимир. –  Присуджується у трьох номінаціях у загальному розмірі 13 тисяч гривень. Фіннсову пітримку надає  благодійнй фонд “Подоляни””. 

Ця премія мого батька дасть можливість новим та надійним авторам дитячої літератури, своїми віршами та оповіданнями, навчати нові покоління про свою історію та спадщину,написав  у листі до Володимира Демчишина син Романа Завадовича  також Роман Завадовича, котрий нині мешкає у США. –  Хочу вірити, що усе буде гаразд!”

Н.Гонта.
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета