29 листопада 2021 року
21:14:48

Культура

У Тернополі Оксана Пекун знайшла неординарних героїв для своєї програми

04.06.2016 09:51

Творча група популярної телепрограми «Фольк-Music», яку на телеканалі «UA: Перший» веде народна артистка України і наша землячка Оксана Пекун, останні два тижні активно проводила зйомки на Буковині й Прикарпатті.

 

Також вирішила присвятити один зі своїх випусків і Тернопіллю. В ефірі передачу можна буде подивитися восени, пише «Свобода».

Серед інших колективів із нашого краю у цьому телевізійному проекті виступить і гурт «Пшеничне перевесло». Колектив презентуватиме пісню «Там, за лісом, за лугом», музику й слова якої написав видатний український письменник Осип Маковей, коли гриміла Перша світова війна, коли з’явився добровольчий легіон Українських Січових Стрільців, які прагнули української державності і котрих «за те поле, за село тут немало полягло».

Формат «Фольк-Music» передбачає не лише виконання пісень, а й коротку оповідь про колектив, історію й сучасність міста чи села, яке представляють. Глядачі України, слухаючи пісню «Пшеничного перевесла», дізнаються, зокрема, що у файному місті спорудили пам’ятник наймолодшому воякові Першої світової війни – семирічному Славкові Луцишину, доля якого виявилася трагічною. Тож учасники гурту вирішили заспівати наживо пісню про події сторічної давності безпосередньо біля пам’ятника.

Принагідно хочу зазначити, що гурт «Пшеничне перевесло» відзначить незабаром п’ятиліття. Від часу заснування гурту в його складі виступають Людмила Червінська, Галина Шот, Євгенія Семчишин і Степан Грабець. Виконують українські народні пісні, колядки, щедрівки, гаївки, інші обрядові пісні. У репертуарі також твори українських композиторів. Пише музику й художній керівник Людмила Червінська. Зокрема, й на вірші тернопільських поетів, як-от Лесі Любарської, Віктора Бігуса, інших.

«Пшеничне перевесло» відоме і за межами Тернопілля. Нинішній фестивальний рік гурт розпочав з міста Остріг, що на Рівненщині, де разом із 27 колективами з різних областей виступив на Всеукраїнському святі колядок і щедрівок. А днями повернувся з польського міста Познань із фестивалю «Українська весна». У червні «Пшеничне перевесло» співатиме на черговому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі, який відбудеться у Чернівецькій області.

У творчому доробку гурту три музичні фільми – «Пісень розмай» (українські народні й авторські пісні), «Ми принесли Богу дари» і «Зірка ясна засіяла» з колядками.

На світлині (зліва направо): Людмила Червінська, народна артистка України, ведуча телепрограми «Фольк-Music» Оксана Пекун, Галина Шот, Євгенія Семчишин.

Фото і текст Оксани Кичури. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Недавні записи
Мета