17 серпня 2022 року
06:42:13

Культура

У Тернополі роздавали нагороди

26.09.2017 08:02

Завершився VX Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори.Дебют».

 

Завдяки цьому мистецькому  святу  ми побачили яке різнобарвне, багатогранне і талановите театральне життя України. Особливістю цьогорічного театрального форуму  була велика кількість робіт молодих режисерів і акторів. Випускники і студенти привезли яскраві дипломні роботи,  нове прочитання класики. Я була приємно вражена постановкою драми-фейєрії «Пристрасть» за  «Безталанною» І.Карпенка-Карого  акторами Київської  Незалежної творчої майстерні»сІнемАтографЬ»  під орудою доцента Київського університету культури та мистецтв, заслуженого артиста України Олександра Балабана. Коли я похвалила експеримент його вихованців, то він уточнив, що в театрі або є драматургія, або нема, експериментувати не можна з глядачами. Я не театрознавець, але, як на мій суб’єктивний поглад, театр- це майданчик проб, експериментів,  пошуків і безмежного вдосконалення. Ми це побачили.

Але  про нагороди будемо говорити, бо номінацій було багато, як в експертного журі, яке очолював народний артист України Федір Стригун, так і в журналістського- незалежного і суб’єктивного. Власне, тому, що молоді було багато, то  всім хотілося дати дипломи «Мистецька надія». Їх і одержали два колективи:  Дарія  Христинець   за роль Варки у виставі «Пристрасть» Незалежної театральної майстерні «Сінематограф» і  перфомативний театр «BEDLAM» за виставу «Криваве весілля». Режисер-постановник – Анастасія Вервейко». Журналістське журі  відзначило  цей колектив  у Номінації «Відкриття фестивалю». 

Диплом «За режисуру другого ступеня» отримала  режисерка  Влада Бєлозоренко за постановку  вистави «Кольори» Театру «Золоті ворота» (м. Київ). 

Диплом «За режисуру третього ступеня»режисерка Марія Грунічева за  виставу «Блаженний острів, або отак загинув Гуска» Київського академічного театру «Колесо».

Диплом «За сценографію» нагородили  художницю  Наталію Денисову за  сценографію до   вистави «Василина» Тернопільського академічного театру актора і ляльки.

Диплом «За музичне вирішення вистави» отримав  заслужений артист України Зіновій Крет за аранжування рок-опери «Біла ворона» Рівненського академічного українського музично-драматичного театру. Рок -опера одержала найбільше нагород, я казала, що ця робота стала потрясінням фестивалю. Тому  журналістське журі саме цю трупу відзначили призом глядацьких симпатій. Диплом «За пластичне вирішення вистави» отримав Максим Булгаков.  Диплом «За чоловічу роль другого плану» отримав Ігор Ніколаєв за роль блазня-диявола у виставі «Біла ворона» . Ігоря Ніколаєва відзначило і журналістське журі у номінації «Фатальний чоловік». Його герой став  наскрізною постаттю такого собі розпорядника  історичної сцени. Я відразу скажу і про нашу номінацію «Фатальна жінка». Цю відзнаку  отримала  актриса Наталія Мельничук за роль Єви у виставі «Любов до скону» Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Відзнаку фестивалю одержав і партнер пані Наталії –Дмитро Мельничук. Актора  і режисера нагородили  дипломом  «За чоловічу роль другого плану»  за роль Маріо у виставі «Любов до скону». 

Журі фестивалю   Дипломами  «За акторський ансамбль» нагородило  два колективи київських акторів :   вистави «Кольори» театру «Золоті ворота»  і  вистави «Блаженний острів, або отак загинув Гуска»  академічного театру «Колесо».

Дипломів «За головну жіночу роль» , «За головну чоловічу роль» – не присудили нікому, як і за режисуру першого ступеня.

Дипломи «За жіночу роль другого плану» отримала  Олена Тертична за роль Христоньки у виставі «Блаженний острів, або отак загинув Гуска»  академічного театру «Колесо». Таким  же дипломом  нагороджена і Лілія Цвєлікова за роль Рожевої у виставі «Кольори» театру «Золоті ворота» 

Спеціальна відзнака «За честь, достоїнство і вірність професії» отримали  гості фестивалю Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької з виставою «Украдене щастя» І. Франка. А журналісти відзначили цей колектив у Номінацію «За вірність українській класиці».

Дорогоцінний подарунок годинник марки «Клейнод» від директора мережі «Престиж час», актора Миколи Булата отримав лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, народний артист України Володимир  Петрів директор-художній керівник Рівненського академічного українського музично-драматичного театру.

А  ручку «Паркер» – народний артист України  Федір Стригун за постановку  виставу «Украдене щастя». 

Уже традиційно на урочистій церемонії нагородження  переможців у номінаціях Всеукраїнського фестивалю «Тернопільські театральні вечори» ми сказали подячне слово 15-ому фестивалю і запевнили, що з нетерпінням     чекатимемо зустрічі з 16-им.

Людмила Островська, заслужений журналіст України, театрознавець, голова журналістського журі.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета