18 жовтня 2021 року
11:06:31

Культура

У Тернополі відбувся фестиваль найдешевшого виду мистецтва (фото, відео)

23.11.2015 12:22

23.11.2015


Ножиці, папір та уява… Ось і все, що потрібно для того, аби створити найсправжнісінький шедевр.

В Українському домі “Перемога” 19 листопада відбринів перший фестиваль витинанки “Осіннні візерунки”.

Участь у ньому взяли понад сотню тернополяток різного віку. Витинанки, створені ними, дивують, захоплюють, інтригують і  надихають освоїти це давнє і трохи забуде нині мистецтво.


“Колись наші предки  і мисники, і столи, і образи прикрашали витинанками, – зазначає організатор фестивалю, директор центру творчості дітей та юнацтва Світлана Миханчук. – Нині ми хочемо відродити цей давній вид декоративно-прикладного мистецтва, популяризувати, вдихнути у нього нове життя. Адже для того, щоб створити витинанку, не потрібно багато:  тільки ножниці, папір, фантазія та бажання дитини.  Цікавості додає ще й те, що одразу можна побачити, на що витрачені твої зусилля”.

Учасників фестивалю та його натхненників привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.


“Я радий, що стільки дітей долучається до старовинного митецтва витинанки, яке потребує не тільки певної фантазії, а й доволі доброго терпіння”, – зазначив він і висловив щиру подяку не тільки юним митцям, а й їхнім батькам, котрі підтримують захоплення синів і доньок.

Нині, у час інтернету та різноманітних гаджетів, дуже важливо, щоб діти більше спілкувались між собою, опановували нові види  декоративно-прикладного мистецтва, освоювали нові техніки творення прекрасного, розвивали свою уяву й таланти, пізнавали історію та культуру як свого, так й інших народів”,  – зауважив Леонід Олексійович.

На фестивалі, до речі, були преставлені не тільки українські витинанки, а й, наприклад, польські — на чорному фоні і навіть витинанка “Червоний дракон”, створена китайськими майстрами (до слова, саме у Китаї з’явились були перші витинанки).

Опанувати найдешевше мистецтво в світі можна було одразу ж в Українсьокму домі. Під час фестивалю діяло шість різномантіних майстер-класів.

Усі учасники “Осінніх візерунків” були відзначені дипломами фестивалю. Музичними дарунками гостей та учасників фестивалю обсипаа дзвінкоголосий ансамбль центру творчості “Співаночка”

{youtube}kohABy8RnQA{/youtube}


Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031