29 травня 2022 року
12:50:21

Культура

До Львова з’їхались тернополяни, котрі воюють за Україну словом (фото)

03.06.2016 05:00

“Тернопілля моє,рідний краю, я в любові зізнаюсь тобі: 

Милим раєм тебе називаю- найгарнішим куточком Землі”

Ці поетичні рядки Івана Кушніра з Яблунова Гусятинського району  стали лейт-мотивом творчої зустрічі митців, яка відбулася у приміщенні Львівської  обласної  організації спілки письменників України. 

Чергове засідання Української асоціації письменників Західного регіону  було присв’ячене творчому звіту членів цього творчого об’єднання Тернопільщини. У ньому брала участь потужна делегація взаємопов’язаних між собою творчих особистостей- поетів, композиторів, співаків. 

Так, співачка Ярослава Декалюк виконує твори Івана Кушніра,  який своїми віршами поповнив репертуар і заслуженого діяча естрадного мистецтва України  Юрія Футуйми. Пан Юрій вдячний за чудовий поетичний доробок і  поетесі Олександрі Карій, з якою також співпрацює. Пісні на слова  пані Олександри   виконує і  співак із Закарпаття Володимир Брай, і викладач Вищого Теребовлянського музичного училища  Іван Громик, музичні крила яким дає його колега  Василь Сорока. Поетеса Марія Гуменюк привезла на зустріч нові поетичні рядки.  А разом цей творчий десант звітував, даруючи величезну насолоду присутнім, понад дві години. 

Особливими гостями зустрічі, крім творчих  представників  Волині, Івано-Франківщини,Львівщини, Закарпаття  були  солдати  80-ої окремої десантно-штурмової бригади, яка  зараз базується у Львові. Це легендарна частина  Української армії. Варто зазначити, що  воїни  аєромобільної  бригади  почали брати участь у боях на Донбасі мало не з перших днів війни. Зокрема, бійці цього підрозділу “тримали зубами” Луганський аєропорт з квітня по серпень 2014 року. Про це, представляючи гостей,  розповіла ведуча зустрічі – голова Української асоціації письменників Західного  регіону і президент військово-патріотичного клубу “Голос” Елла Красноступ. 

Воїни-контрактники по-особливому сприймали поезію Олександри Карої, син якої добровільно ділив із українськими вояками хліб, сіль і шанці. Тоді вона випустила першу книжечку майданівської і воєнної тематики “Грааль”, потім була захалявна  книжка поезіії з молитвами, які, як сказала поетеса , замовлені на оберіг. Письменниця дякувала і співчувала воїнам. Адже у Велику Вітчизняну, чітко було відомо, хто ворог і як його здихатися, а  зараз дуже тяжко в умовах гібридної війни  розпізнати недруга. Вони сміються в лице чи пригощають ласощами, а потім у спину стріляють. 

Пані Олександра своїми віршами підсилює віру в перемогу:“Ми встоїмо, ніколи ми своє не віддамо, не дозволимо Україну зминати, як папір”. Велика туга і жаль огортають серце поетеси, коли вона бачить, як доводиться молодими життями розплачуватися за незалежність:“Серце рветься, стисло в грудях і не знаходжу слів, і жаль полився з-під пера”. Материнське серце поетеси відчуває біль усіх матерів України: “Вставайте, матері, вставайте в ряд, поки сини живі”. 

Поетеса подарувала воїнам свої найсвіжіші  книжки: “Болить мені”,”На відстані грому”, “Пір’їна слова”. “Особлива подяка вам, хлопці, що бороните рубежі Вітчизни. Ви усі для нас герої“,- сказала від усіх присутніх Олександра Кара. 

Прозвучала і сонячна лірика поетеси.  Розчулили  присутніх пісні на слова пані Олександри – “Різдвяна коляда”і “Берегиня”, які виконав композитор Юрій Футуйма,“Рідне моє Дубове” і “Кохана моя”, яким музичні крила подарував  Володимир Брай, кілька музичних композицій виконали Василь Сорока і” золотий голос України”Іван Громик.

Іван Кушнір свою творчість представив піснею “Мамо моя, голубко сива”, яку в сучасному оранжуванні подав Юрій Футуйма. Цей твір написаний понад 30 років тому, був шлягером вітальних програм радіо і телебачення, загубивши автора. Всі вважали, що пісня народна. 

Це чи не найбільше визнання  творчості поета, коли пісня йде в народ і живе самостійно”, – зазначив автор популярної пісні. 

Іван Михайлович уже з 21 століття послав меседж мамі і запрошує всіх берегти матерів, цінити найрідніших людей, бо без мами  в рідній хаті немає радості.

Іван Кушнір останнім часом бере участь у багатьох Всеукраїнських фестивалях, де його пісні виконує  Ярослава Декалюк.Частувала своїм талантом пані Ярослава і письменницьке товаристао. Звучали не тільки карпатські колоритні наспіви, а і пісня, яка   стала славенем і візитівкою  Міжнародного фестивалю “Берегиня”, який у Словенії проводить товариство українців.

Має пан Іван і власний  авторський Всеукраїнський фестиваль у Яблуневі, який так і назвав “Яблуневий Спас”. Не без гордості запрошував присутніх завітати 7 серпня у його рідний Яблунів. Це вже другий рік він збиратиме пісенну еліту Украни.

Поетеса Марія Гуменюк потішила присутніх ароматною лірикою літа, коли цвіте бузок, акація, калина… Обнадійливо прозвучала поезія про розіп’яту Україну, яка воскресне, як і Бог  воскрес. А ще пані Марія своєю поезією запевнила, що щастя живе в кожному з нас і треба його бачити в усьому, що нас оточує. 

Голова Української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ  вручила Марії Гуменюк Диплом  першого ступеня за підсумками ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича у номінації “Поезія. Книга”.

Особливе відчуття окриленості  залишилося від цього свята дружби, щирості, тепла , “потреби слова, як молитви”, від професійності  майстрів пера  і сцени. Одержимі люди. Своїм коштом з’їхалися, щоб подивитися один одному в очі, прочитати вірші,  які видають своїм-таки коштом і дарують один одному, спілкуються в інтернет-сторінках. Кожен з них має справу життя, професію, але бажання реалізувати Богом даний талант – всесильне. 

Мабуть, саме такі люди роблять земне життя різнобарвним, яскравим,  веселковим. Принаймні, вони велика складова міці духу, незнищенності українськості.  Хай Бог помагає їм змінювати Україну на краще, примножувати своїм талантом скарбницю нашого роду, міць і силу нашого  народу. 

Людмила Островська.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета