Культура
Як на Тернопільщині відзначали свято борщу і вишиванки
У неділю, 8 вересня, на Тернопільщині відбувся традиційний фестиваль борщу «Борщ’їв» та 12-й Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка».
Святкування відбулося в місті Борщів.
На шанувальників унікальної вишивки, якою славиться цей регіон, провели семінар-лекцію «Збереження борщівської народної сорочки у етнокультурному просторі України» та презентацію книги «Борщівська народна сорочка: експедиційні матеріали та приватні колекції».
Усі охочі мали змогу переглянути документальний фільм «Борщівська сорочка. Коріння сили», а також взяти участь у майстер-класі з вивчення стародавніх пісень та танців, які побутують на Борщівщині.
Кращі зразки вишивки показали на виставці «Борщівська народна сорочка» з фондів Борщівського обласного краєзнавчого музею та на виставці вишиванок сіл району, об’єднаних територіальних громад «Вишиванка, мов пісня, з далеких століть».
У рамках фестивалю борщу «Борщ’їв» місцеві господині усіх населених пунктів Борщівського району представили свій борщ за власними оригінальними рецептами. Загалом, продемонстрували близько 50 видів борщу. Крім того, традиційно готували борщ у великому казані на вогні, який могли спробувати всі охочі.
Не обійшлося цьогоріч і без фольклорно-мистецького дійства «Борщівське чорне вишиття – оберіг мого життя» за участю обрядово-фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, окремих виконавців, солістів – вокалістів району та області.
На завершення гості фестивалю мали змогу почути виступи: Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» м. Івано-Франківськ, ансамблю української пісні «Гуляй душа» м. Київ, гурту «Гардамани» та Заслуженого артиста України Володимира Пушкара м.Івано-Франківськ, народного аматорського ансамблю танцю «Любисток» Теребовлянського коледжу культури і мистецтв.