26 жовтня 2021 року
16:59:04

Культура

Тернопіль сколихнули Франкові читання (фото)

10.10.2016 07:35

“Гей, уставаймо, єднаймося, українськії люди”, – ці слова Івана Франка  набувають нині дедалі глибшого змісту.

Розвій України та єдність нації мають стати справою честі кожного з нас. На цьому наголошували й студенти Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя на Франкових читаннях. Захід зініціювала викладач української мови та літератури Галина Григорівна Шот. До того ж вирішили провести його безпосередньо біля пам’ятника видатному письменникові в Тернополі. 

Задум такого поетичного дійства виник недаремно. Адже нинішній рік оголошений Роком Івана Франка з нагоди 160-річчя від дня народження українського генія.

У Технічному коледжі студенти разом з викладачами української мови та літератури до ювілею вже готували різні літературно-мистецькі вечори, читання Франкових творів, відвідали також с. Нагуєвичі на Львівщині, де народився славетний письменник. Але юнаки та дівчата прагнули також залучити до пізнання творчості Великого Каменяра, до читання його поезій також тернополян і гостей файного міста.

Тож обідньої пори зібралися біля пам’ятника Іванові Франку. Майбутні менеджери Олександр Шандрівський, Ліля Покришка, Ольга Семенюк дібрали цікаві факти із життя Івана Яковича. Студенти надрукували листівки з віршами поета та поширювали їх серед перехожих, запрошуючи їх пройнятися словом Каменяра, прочитати вірш. Утім, юнаки й дівчата й самі натхненно, виразно декламували Франкові поетичні рядки. 


“Пісня і праця – великі дві сили! Їм я до скону бажаю служить”, – це творче кредо письменника зринуло з уст Павла Мойсея, який здобуває у коледжі фах радіотехніка. А от першокурсники Віталій Пащин і Денис Негода вибрали вірш “Розвивайся ти, високий дубе”. Зворушливо та емоційно доніс до слухачів поезію “Чого являєшся мені у сні” другокурсник Олександр Пилипчик. Майбутнім радіотехнікам Сергію Писальному й Юлії Шалай припали до душі твори “Земле, моя всеплодющая мати” та “Якби ти знав, як много важить слово”. 

Підтримували молодь і були захоплені майстерністю декламування віршів, знанням життєвого та творчого шляху Івана Франка викладачі Євгенія Василівна Семчишин, Оксана Михайлівна Кущак, Ганна Йосипівна Пілярчук. 

Такий захід популяризації творів Івана Франка – нова форма роботи зі студентами. І молоді, треба зазначити, вона сподобалася. 

Ліля Смачило, студентка Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя

Фото Миколи Василечка.

 
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031