20 січня 2022 року
12:11:25

Культура

Восьме диво світу – у Тернополі (фото)

21.03.2016 10:54

Невіра в те, що бачиш на власні очі. Так одним реченням можна сказати про виставку робіт українського мікромініатюриста, киянина Володимира Казаряна. Вона вперше діє в Тернополі й експонуватиметься в мистецькій галереї, що на вулиці Сагайдачного, до 6 квітня.

У нашому місті восьме диво світу В. Казаряна представлене тридцятьма його різноплановими роботами. Вони невидимимі для людського ока, тому розгледіти шедеври можна тільки під мікроскопом, що збільшує їх у 50-300 разів. Та щойно приставиш до нього одне око — обидва округлюються від подиву.

Тільки уявіть, як можна вмістити краван із восьми верблюдів у вушку голки! А дев’ять тварин — на зрізі знебарвленої людської волосини! До речі, з волосся Володимир Казарян творить ряд унікальних робіт. Приміром, плете сферичні мікромережива з посріблених ниток, виготовлених з однієї сотої частини волосини. Саме такої товщини пензликом художник писав олійними фарбами на зрізі рисового зернятка портрет Мони Лізи та різних світових знаменитостей.

 

У 1994-му художник заснував премію «Троянда світу», лауреатами якої стали відомі люди, котрі примножують своїми справами добро на планеті. Замість пам’ятних статуеток вони отримали свої мікропортрети на рисових зернятах.

…Аби в глядачів склалося уявлення про крихітність робіт В. Казаряна, він виставляє свої мікроскульптури на п’єдестали, якими слугують зріз волосини, рисове чи макове зеренця, кристалик цукру. Під мікроскопом солодкий кубик має вигляд глиби, адже на ній помістився… кінь! На зрізі однієї волосини Жан-Клод Ван Дам відпрацьовує удар ногою, на «підмостках» іншої застигла в драматичній позі Мерилін Монро. Відразу два сумоїсти зчепилися в сутичці на маковому зерняткові. На рисовому ж помістилися семеро учасниць конкурсу «Міс товстулька»! Та що казати — це треба бачити! І квіти з пилу коштовного каміння, і троянди на стеблах-волосинах. Підкував Володимир Едуардович і блоху, до того ж золотими підковами. До речі, як іще один український мікромініатюрист Микола Сядристий.

 

Мікроскульптури В. Казарян виготовляє зі слонової кістки, бурштину, мармуру, коштовних каменів та металів. Над однією роботою працює від місяця до трьох; «чаклує» під мікроскопом 300-кратного збільшення в паузах між… ударами серця, затамовуючи дихання. Інструменти виготовляє сам із платини, криці, штучних алмазів. Інколи праця над одним інструментом забирає більше часу, ніж мініатюра, задля якої він виготовляється.

За 35 років диво-майстер створив понад 500 мікрошедеврів, винайшов чимало технік. Виставки Володимира Казаряна експонувалися в кількох країнах світу, його роботи мають і королева Єлизавета, і Біл Клінтон, і Арнольд Шварцнеггер тощо. Тож своє кредо «Неможливе зробити можливим» майстрові вдається втілювати в життя повною мірою. Він переконаний, що будь-яке глобальне досягення буде під силу людині, котра чинить добро, має моральний стрижень, щоденно багато працює і сповна віддається справі свого життя.

До слова, відпочиває Володимир Едуардович від одного виду творчості в інших. Зокрема, в літературі й музиці. Пише вірші, пісні, виконує їх під гітару. Розповідає, що численні таланти йому передали в спадок батьки. Едуард Казарян теж був мікромініатюристом, заслуженим діячем мистецтв Вірменії, художником, музикантом, скрипічним майстром… Мама Володимира Ольга Величко присвятила життя акторському покликанню. А їхній син, ввібравши всі таланти батьків, покликаний дивувати світ.

Лілія Костишин, Вільне життя плюс

Фото – Віри Перун

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета