03 жовтня 2022 року
02:53:13

Культура

У Тернополі відкрили виставку пам’яті Бориса Рудого

21.06.2018 07:44

З нагоди 70-ліття Бориса Рудого – талановитого скульптура, лауреата літературно – мистецької премії   ім. М. Бойчука, у Тернопільській арт-галереї відкрили виставку пам’яті  «Така моя дорога».

Довідка: Народився Борис Рудий на Хмельниччині 20 червня 1948 р. у с. Кривовілка Теофіпільського району. Після закінчення школи поступив у Вижницьке художнє училище прикладного мистецтва  на відділення художньої обробки дерева. Працював у Чигирині на Черкащині.  З 1972 р. жив і працював у Тернополі. Минулого року, 6-го червня талановитий скульптор помер.

“Я радий, що саме Борис Рудий влився у мистецьке життя нашого міста і став його частиною історії, – зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. – Дивлячись на його роботи, розумієш, що у руках цього майстра, любе дерево чи метал, перетворювалися на щось надзвичайно естетичне та проникливе. Він був людиною, яка мала багато вірних «колєгів». Саме тому, сьогодні, на його 70-річчя, тут стільки людей.”

Тернопільський художник та близький товариш скульптора Ігор Зілінко розповів, що ідею створення ретроспективної виставки скульптури, живопису та графіки Бориса Рудого, вже близько року виношували усі його близькі друзі та товариші.

“Ця ідея визріла ще на поминках Бориса, коли з’їхалися усі його близькі люди. Багато праці було зроблено для реалізації цієї виставки та створення каталогу. І думаю, в подальшому нам вдасться створити план реалізації робіт Бориса у інших містах та країнах,” – поділився Ігор Зілінко.

Також до відкриття виставки Тернопільською обласною організацією національної спілки художників України, був створений каталог робіт Бориса Рудого. Він складається не лише з фото робіт митця, а й слова пам’яті  від найближчого оточення.

Народний артист України В’ячеслв Хім’як, в своїх промові звертався безпосередньо до самого винуватця дійства.

“Я не можу тепер тебе, Борисе зустріти з твоєю особливою ходою, великими руками, уважним поглядом крізь окуляри. Але сьогодні, ти відкрився для мене з новою великою силою. Я пишаюся тим, що ти мій земляк. І я впевнений, що ти завжди залишатимешся між нами, – звернувся В’ячеслав Хім’як.

На відкриття виставки «Така моя дорога»,прийшло чимало бажаючих побачити роботи митця Бориса Рудого.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета