22 жовтня 2021 року
07:46:19

Цікавинки

Учені отримали нові фото зірки, здатної знищити життя на нашій планеті

21.10.2016 04:03

Астрономи з Європейської південної обсерваторії отримали нові, більш чіткі фотографії вкрай нестабільної та дуже великої зірки Ета Кіля, вибух якої у вигляді наднової може загрожувати життю на Землі. 

 

Також вони опублікували знімки в журналі Astronomy&Astrophysics.

Європейські астрономи отримали найчіткіші на сьогодні фотографії цієї зірки, кожен піксель на яких відповідає довжині лише в 14 астрономічних одиниць, середніх відстаней між Землею і Сонцем (149 мільйонів кілометрів). Це стало можливим завдяки технології оптичної інтерферометрії, що об’єднала чотири невеликих допоміжних телескопи VLT в обсерваторії в єдиний віртуальний телескоп, здатний розглянути деталі, недоступні навіть для “Хаббла” і “великого” VLT.

Ці фотографії допомогли вченим розглянути незвичайний регіон у центральній частині системи між “великою” і “малою” зірками Ета Кіля, в якому стикаються зоряні вітри кожного зі світил, породжуючи незвичайні завихрення і структури у матерії туманності Гомункула.

Крім відкриття цієї структури, вчені так само змогли точно виміряти швидкість втрати маси більш великою зіркою.

Як пояснює Вайгельт, подібні виміри необхідні для оцінки того, як скоро Ета Кіля перетвориться на наднову, потужність якої буде така, що її вибух може в теорії загрожувати й Землі, незважаючи на гігантську відстань між Сонцем і цією мега-зіркою,зазначає “УкрМедіа”.

Вибух такої зірки, механізм і наслідки якого поки не зрозумілі через унікальність Ета Кіля, зробить її більш помітною на нічному небі, ніж Венера, і призведе до бомбардування атмосфери і навколоземного простору великою кількістю заряджених частинок і гамма-променів, якщо “вісь” наднової буде спрямована на Землю. Вони знищать всі супутники на орбіті і, імовірно, позбавлять Землю її озонового шару, що може викликати катастрофічні наслідки для життя на нашій планеті.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031