26 вересня 2021 року
18:56:46

Цікавинки

Учені зробили відкриття, що може змінити життя багатьох

24.07.2016 14:16

У питанні про те, чи може віра зменшити страждання хворого або навіть, зцілити його, більшість медиків-науковців дотримуються непохитної позиції, що заперечує “незрозумілі” для науки явища.

 

Свою позицію вони підкріплюють свідченнями про випадки летального кінця релігійно налаштованих пацієнтів, які відмовилися від лікування.

Але, не дивлячись на це, серед представників науки знаходяться й ті, хто береться за проведення незвичайних досліджень, не побоюючись бути висміяними своїми колегами.

Одне з таких досліджень було проведене групою вчених із Центру вивчення розуму при Оксфордському університеті. В експерименті брали участь 12 атеїстів і 12 вірян-християн. Добровольці перевірялися на стійкість до больових відчуттів — ударів струму різної потужності. Добровольці також мали дати оцінку своїм больовим відчуттям за стобальною шкалою. В результаті експерименту виявилося, що у порівнянні з атеїстами, вірячи відчували менше болю.

Крім оцінки больових відчуттів самих піддослідних, під час експерименту вчені також сканували мозок кожного добровольця. Виявилося, що ділянка мозку, яка відповідає за придушення болю, працює набагато активніше у вірян.

За словами вчених, це можна пояснити наступним чином: будь-які сильні емоції, в тому числі релігійні почуття, здатні активувати в організмі різні біохімічні процеси. На підтвердження цьому дослідники наводять результати ще одного, більш раннього експерименту, який показав, що дотики коханих чи близьких допомагають людині стерпіти біль. В цьому випадку теплі почуття, що виникли, викликають виділення гормонів, які пригнічують больові відчуття.

Віра та релігійні відчуття також викликають сильні та позитивні емоції, — про це свідчать результати другого проведеного експерименту.

В цьому експерименті віруючим-католикам — запропонували подивитися на дві картини. На одній з них була зображена Діва Марія, на другий — портрет жінки, виконаний Леонардо да Вінчі.

Перевірка на чутливість до больових відчуттів у вигляді ударів струму показала, що тільки споглядання образу Діви Марії робить вірян-випробовуваних менш сприйнятливими до болю. Самі ж добровольці сказали, що споглядаючи під час експерименту образу Діви Марії, вони почували себе спокійно та безпечно.

Такий самий дослід був проведений і на атеїстах. У цієї групи добровольців, які не відчували ніяких емоцій під час споглядання картини, больовий поріг залишився на колишньому рівні, і ділянка мозку, що відповідає за придушення болю, також не створювала якої-небуть незвичайної активності.

Джерело

 

 

 
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930