20 січня 2022 року
11:53:53

Цікавинки

Учені створили вакцину від раку

07.07.2016 17:35

Науковцям вдалося знайти спосіб змусити імунну систему людини атакувати ракові пухлини так, ніби це клітини вірусів.

 

Міжнародна команда дослідників опублікувала результати своїх випробувань у журналі “Nature”.

Лікарі описали, як вийняли частини генетичного коду РНК пухлин, помістили їх у крихітні наночастинки жиру і потім ввели ін’єкцію у кровоносну систему трьох пацієнтів з розвиненою стадією хвороби.

Імунна система людей відповіла продукуванням клітин-вбивць — T-клітин, які атакували рак, повідомляє “The Independent”

Вакцина також була ефективною у боротьбі з пухлинами, які агресивно росли, в організмі мишей.

Дослідженнями керував професор Угур Сахін з університету Йогана Гуттенберга у Німеччині, зазначає “Вголос”.

“Такі вакцини можна виробляти швидко, вони недорогі, і практично будь-який пухлинний антиген (білок, атакований імунною системою) може бути закодований за допомогою РНК.Таким чином, підхід до імунотерапії з використанням наночастинок РНК може вважатися новим класом універсальних вакцин для імунотерапії раку”, — стверджують автори дослідження.

У дослідженні йдеться про те, що трьом пацієнтам ввели низькі дози вакцини. Імунна система людей відреагувала. Однак, звісно, про зникнення пухлини не йдеться.

У одного пацієнта пухлина у лімфатичному вузлі зменшилася після введення вакцини. У іншого, чиї пухлини були видалені хірургічно, протягом 7-ми місяців після втручання і введення вакцини спостерігалася відсутність ракових клітин в організмі.

У третьої людини було вісім пухлин, які розповсюдилися від раку шкіри до легень. Повідомляється, що новоутворення лишались “клінічно стабільними” після того, як людині ввели препарат.

Вакцина, у якій містилося кілька різних частин РНК, активувала дендритні клітини, котрі обирають ціль для атаки імунної системи. Також спостерігалася сильна імунна відповідь від Т-лімфоцитів чи іншими словами клітин-убивць, які зазвичай змирилися б з інфекцією.

У науковій медичній спільноті імунотерапія раку викликає великі сподівання.

Цей метод вже використовують для лікування певних видів онкологічних захворювань, і низка пацієнтів лишається у ремісії понад 10 років після лікування.

Однак досі лишаються види раку зокрема, легень, меланома, рак мозку і шиї, які важко піддаються лікуванню.

Вакцина, за повідомленням науковців, має незначні побічні ефекти, схожі на симптоми грипу. Однак їх не порівняти з наслідками хіміотерапії.

Виконавчий директор Світового товариства дослідження раку (Worldwide Cancer Research) лікар Хелен Ріппон так прокоментувала дослідження: “Ми знаємо, що імунна система має величезний потенціал: її можна скеровувати та реактивувати на боротьбу з раковими клітинами, саме тому ми фінансуємо і здійснюємо подібні дослідження вже 15 років. Це нові і чудові результати, які дають нам надію, що вакцина з наночастинами РНК здатна досягти мети”.

Імунну відповідь трьох пацієнтів вона назвала позитивною, уточнивши, що рак шкіри (який є в одного з учасників тестування) дуже важко піддається лікуванню.

“Однак потрібні подальші дослідження із залученням більшої кількості пацієнтів з пухлинами різних типів, а також триваліші спостереження, щоб заявити, що ми відкрити універсальну вакцину від раку. Однак це дослідження є справді позитивним кроком до нашої глобальної мети”, — додала лікар.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета