26 жовтня 2021 року
11:50:08

Цікавинки

Учені стверджують, що інопланетяни знищили одну із зірок. Чи не зазіхнуть на Землю?

25.08.2016 10:40

Шведська дослідниця Беатріз Віллароель з Уппсальського університету заявила, що групі вчених під її керівництвом вдалося побачити зникнення зірки без видимих на те причин. 

 

На думку вчених, у це може бути замішана високорозвинена цивілізація інопланетян, технології яких настільки просунулися, що дозволяють їм знищувати світила. Як розповіла Беатріз Віллароель, вона з двома помічниками проаналізували зібрані під час досліджень дані про 300 тисяч джерел світла на нічному небі, щоб перевірити, чи не зникли якісь із них за останній час. У результаті один подібний об’єкт виявити, дійсно, вдалося, передає New Scientist, повідомляє fakty.ictv.

Поки що вчені не можуть з упевненістю сказати, що вони не прийняли за зниклу зірку артефакт — випадкові “перешкоди”, які зникли так само несподівано, як і з’явилися, але не передбачають існування реального космічного об’єкта. Однак, за словами фахівців, всі проведені на даний момент тести показують, що мова йде саме про справжню зірку, а не неправдивий результат. Намагаючись впевнитись у тому, що померлий вогник на нічному небі дійсно є зниклим світилом, вчені “відкинули” сотні інших знайдених аномалій, і лише одна успішно пройшла всі перевірки, які вчені виробили на даний момент. Навіть якщо виявлений об’єкт дійсно виявиться зниклим з неба світилом, це ще не буде автоматично означати, що його знищили або “загасили”. 

Зокрема, квазари — центри галактик, сяйва яких “підживлюють” чорні діри, можуть ставати значно менш яскравими менш ніж за десятиліття. Час, за який з “природних” причин втрачають яскравість зірки, теж буває найрізноманітнішим. 

Саме тому Віллароель і її колеги планують перевірити свої результати за допомогою найбільших з існуючих на сьогоднішній день телескопів. Якщо результати підтвердяться і після цього, це дозволить виключити вірогідність багатьох астрофізичних феноменів і почати розглядати версію інопланетної цивілізації серйозно, вважає дослідниця. Беатріз Виллароэль зізнається, що мріяла виявити явні і настільки масштабні сліди діяльності в космосі інопланетян з моменту, коли закінчила університет.

Нагадаємо, телескоп Хаббл зробив знімок карликової галактики LEDA 677373, яка розташована на відстані 14 мільйонів світлових років від Землі. 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031