29 січня 2022 року
00:36:03

Економіка

Кому і чому в Тернополі можуть скасувати субсидію?

09.02.2016 10:35

09.02.2016

Тернополянка Ганна Іванівна ризикує не те, що залишитись без субсидії, а ще й повернути вдвічі більше державі від тієї суми, що вже була раніше нарахована. Звісно, якщо правда вилізе нагору.

А все тому, що жінка приховала від держави додатковий дохід: трикімнатну квартиру здає в оренду, нелегально звісно. Вважається, що мешкає там, та ще й з безробітною донькою, а насправді – сама давно перебралась в села, а дочка – на заробітках. Перед законом вона – пенсіонерка, котра виживає, як уміє. “А що, – аргументує, – держава  он нас як на кожному кроці дурить та оббирає. Їй можна, а нам – зась?”.

На таких ось субсидіянтів, як Ганна Іванівна та ж таки держава й почала полювання. Цього року Міністерство фінансів взялось здійснювати верифікацію усіх отримувачів субсидій, пенсій та інших соціальних виплат. Мета – виявити невідповідності критеріям отримання допомоги та уснути їх, відсіяти усіх “шахраїв” та “мертві душі”.

Щоб верифікувати було легше, Президент підписав Закон “Про всенесення змін до Бюджетного кодексу України”. Згідно з ним уже 1 січня Мінфін для перевірки інформації про отримувачів субсидій, пільг, пенсій дістав доступ до банківської таємниці. Тобто тепер про ваш фінансовий стан він дізнаватиметься не тільки від державних органів, які виплачують вам пенсії, соціальну допомогу або зарплату, а й від банку та ще й без вашої на те офіцінйої згоди.

Завдяки аудиту усіх пільговиків та отримувачів соцвиплат, Мініфн планує зекономити щонайменше 5 млрд грн. А іншого вибору в нього нема: “комуналка” шуганула вгору, газ й світло ось-ось подорожчають. В Україні і так вже субсидію отримує 5,4 млн сімей, а це практично кожен третій українець. У 2016-му на субсидії планується витратити аж 34 млрд грн.

Як розповіліи “Сегодня” у Мінфіні, залишити без субсидії можуть у разі, якщо субсидіян приховує додаткові доходи. До речі, у загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, і навіть продажі сільськогосподарської продукції, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів чи цінних паперів.

Не світить вам знижка на оплату “комуналки” і якщо в період 12 місяців до оформлення субсидії було здійснено покупку чи оплачено послуги на суму від 50 тис грн. Виключенням є оплата комунальних послуг у межах соціальних норм. Також у розрахунок не беруться медичні маніпуляції, скеровані на забезпечення життєдіяльності. Проте, якщо хтось із членів сім’ї, наприклад, оплатив офтальммологічну операцію на суму від 50 тис грн., у субсидії вам можуть відмовити. Звісно, ви можете подавати документи на її оформлення, проте остаточне рішення ухвалюватиме комісія.

Керівник “Публічного аудиту” Максим Гольдраб попереджає: у разі, якщо виявлять недостовірні дані про доходи та майновий стан – субсидію буде скасовано, а людина зобов’язана повернути подвійну суму від вже раніше нарахованої.

Процес перевірок в країні вже запущений. Коли він прийде на Тернопільщину начальник управління соцаільної політики міськради Володимир Сулима наразі не знає.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета