18 травня 2021 року
08:02:01

Економіка

Три запитання тернополян до податкової

26.05.2015 18:25

26.05.2015

Часто у тернополян виникають питання до податкової служби. TopNews попросив дати відповіді на деякі з них у фахівців відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції.

Чи правильно нараховувати акцизний податок на вартість горілки з ПДВ? Адже це виходить подвійний податок. Чим передбачений такий порядок розрахунку акцизного податку?
Якщо здійснюється роздрібна торгівля підакцизними товарами, то базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів. Така норма передбачена пп. 214.1.4 п. 214.1 статті 214 Податкового кодексу України.
Ми з другом підприємці, і він, і я перебуваємо на третій групі єдиного податку, торгуємо в одному орендованому приміщенні на двох. Чи можна нам з липня цього року застосовувати один касовий апарат на двох?
Ні, не можна. Як Ви знаєте, суб’єкт господарювання зобов’язаний проводити розрахункові операції через зареєстрований РРО. Причому реєстрація має бути проведена на конкретного суб’єкта господарювання згідно з Порядком, затвердженим наказом Міндоходів від 28 серпня 2013 року №417.
Для реєстрації РРО такий суб’єкт разом із заявою за формою №1-РРО подає пакет документів, у яких зазначено всі дані про нього. А реєстрації одного касового апарату на декількох підприємців Порядком № 417 не передбачено.
Якщо два підприємці почнуть із першого липня проводити розрахункові операції через один касовий апарат, такі дії потягнуть за собою досить суттєві штрафні санкції.
Підприємство надає своєму працівнику кошти на лікування за кордоном. Чи потрібно такі кошти обкладати податком на доходи фізичних осіб?
До розрахунку загального місячного чи річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна чи послуг, що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування людини за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця. Це передбачено статтею 165 Податкового кодексу.
При цьому, Податковий кодекс не встановляє обмежень щодо місця, де має відбуватися лікування, – в Україні чи закордоном. Для отримання такої допомоги працівник має подати роботодавцю документи, що підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування. Такими документами є ті, що підтверджують:
– потребу в його лікуванні та медичному обслуговуванні, зокрема наявність та характеристики хвороби, отруєння, патологічного стану працівника;
– надання таких послуг з ідентифікацією їх постачальника та особи, якій вона надається, обсяги та їх вартість, а це договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медобслуговування, хвороби та її стану.
Таким чином, якщо працівник подасть роботодавцю зазначені документи, то кошти, отримані ним на лікування за кордоном, не обкладатимуться ПДФО.

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua