29 травня 2022 року
12:52:13

Економіка

Платимо за тепло в квартирах по-новому (таблиця)

11.02.2016 16:14

11.02.2016


“Що то за історія з рахунком за тепло за січень – квартира 47,7 квадратів – субсидій нема – в квитанції стоїть 14,88 за метр квадратний – рахунок на 882,10? Теплокомуненерго телефони недоступні.. Поясніть звідки такі рахунки за що хто має за це відповідати? “

 

“За січень місяць прийшов рахунок за тепло на 213 грн. більший ніж за грудень. Як пояснили в Міськтеплокомуненерго нарахування залежать від температури на дворі. Тоді виникає питання, чому батареї гріють зараз при температурі +5 так само як і при температурі в січні -15 ??? Це при тому, що в січні в квартирі було холодно, а зараз духота!”

“Прошу пояснити за якими тарифами працює Тернопільміськтеплокомуненерго? За січень 2016 на площу 21,5 нарахували 400 грн за опалення. Більше 18 грн за 1 м/кв. Прошу пояснити чому за січень рахунок за опалення прийшов майже на 150 грн більший ніж за грудень 2015??? “

Це тільки кілька із чималої кліькості запитань, що за останні кілька днів надійшли на офіційний сайт міськради

Тернополяни часто цікавляться  за якою формулою проводилося нарахування за послугу з централізованого опалення впродовж минулих місяців, констатує Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР. Приміром, запитують, чому у платіжках від КП “Тернопільміськтелокомуненерго” за грудень та січень вони отримали різні суми. Чим зумовлені такі зміни пояснює начальник служби збуту теплової енергії КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Наталія Красіцька.

Як зазначила фахівець, 19 грудня 2015 року набули чинності  зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Відтак, за частину грудня 2015 року і за січень 2016 року нарахування здійснювалися вже по-новому.

Фахівець служби збуту теплової енергії КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” пояснює, що нарахування за спожите опалення у відповідності до Постанови формується відповідно до відхилення фактичної температури зовнішнього повітря від нормативної, яка врахована у діючих тарифах (ознайомитися із орієнтовною платою за квадратний метр можна у таблиці).

http://komun.te.ua/wp-content/uploads/2016/02/tabl.jpg

На виконання рішень уряду при формуванні рахунків за спожите тепло відтепер братимуться до уваги показники, враховані під час формування діючого тарифу.

Дані про температуру зовнішнього повітря надходять до КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”, як і до інших теплопостачальних організацій України, від Українського гідрометеорологічного центру. На підставі офіційної метеорологічної інформації визначається середньозважений показник температури за розрахунковий місяць, – розповідає Наталія Красіцька. – Таким чином, споживачі сплачуватимуть за фактично спожиті протягом місяця послуги в залежності від температури зовнішнього повітря.

До нововведення тариф базувався відштовхуючись від середньомісячної температури зовнішнього повітря для нашого краю мінус 0,5 градусів Цельсія за опалювальний період. У відповідності до нього  оплата за 1 кв. м. опалювальної площі становила 14,88 грн.  При середньомісячній температурі більше чи менше за мінус 0,5 градусів Цельсія плата коригується у бік зменшення або збільшення .

Як розповіла Наталія Красіцька, розрахунок коефіцієнта, що враховує відхилення фактичних показників від врахованих у встановлених тарифах на послугу з централізованого опалення, проводиться виконавцем послуг з централізованого опалення щомісяця шляхом визначення співвідношення фактичної розрахункової витрати теплової енергії на опалення 1 кв. метра опалюваної площі житлових будинків та норми витрати теплової енергії на опалення в розрахункову місяці опалювального періоду.

Підприємство за підсумками опалювального періоду подає інформацію щодо перерахунків розміру плати за послуги з централізованого опалення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій. Відтак ті тернополяни, які отримують субсидію, можуть не хвилюватися: нововведення не позбавляє цієї можливості. Натомість, відтепер усі споживачі зможуть скористатися можливістю оплачувати за послугу із централізованого опалення у відповідності до погоди та температури повітря за вікном.

 

 


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета