28 січня 2022 року
00:16:35

Економіка

Великі підприємства втікають з Тернопільщини

07.07.2016 07:07

З Тернопільщини до інших областей України вирішили переїхати 90 підприємств. 

Таку цифру під час колегії облдержадміністрації 30 червня назвав заступник голови ТОДА Іван Крисак, повідомляють “Тернополяни” .

“Підприємства, які тривалий час працювали на Тернопільщині, чомусь масово почали перереєстровуватись у сусідніх областях. Мені відомо про близько 90 таких виробничих установ”, – зауважив він.

“Цифра, яку ви назвали, явно перебільшена. Мені відомо лише про декілька підприємств, які переїхали у сусідні області, – апелював йому начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат. – Це пов’язано з тим, що логістично вони давно знаходилися в іншому регіоні. Так торгова компанія “Мегаполіс-Україна” переїхали додому – в Одесу”.

“Я допускає, що 30-50 відсотків – це активні підприємства, на яких створені робочі місця і просто так вони не перереєстровуються, – перебив пояснення пан Крисак. – За ними, очевидно, можуть піти і виробничі потужності, а ми знаємо: щоби створити одне робоче місце, потрібно кілька тисяч доларів”.

Не допускаю, а стверджую, що ряд підприємств йдуть з Тернопільської області, щоби, як кажуть у нас на податковому сленгу, переїхати “на похорони”. Тобто вони йдуть в іншу область, щоб ліквідуватися. Не скажу, що це масове явище, але такі ситуації мають місце”, – зазначив пан Комендат.

Однак на думку економістів, причина втечі підприємств з Тернопільщини не тільки в “переїзді на похорони”. Одним із факторів відтоку підприємств з Тернопільщини, а отже і бюджетних платежів, зауважують, стала слабка позиція чиновників в удосконаленні роботи Тернопільської митниці. Попри численні скарги підприємців щодо проблем з митним оформленням та поверненням ПДВ за експортними операціями, ОДА так і не спромоглася вирішити питання, тому СПД перейшли на митне обслуговування в сусідніх областях (як приклад: Саакашвілі бореться за замитнення горіхів, а спробуйте їх замитнити на Тернопільщині). Далі діє негласний поділ товарів для замитнення між регіональними митницями. І це в збиток нашій області.

 Відтік підприємств з Тернопільщини потягне за собою зменшення надходженнь до обласного бюджету зменшеться, що за собою потягне недофінансування важливих для життєдіяльності краю програм та ще тугішого затягування пасків бюджетниками. 

Джерело фото 

 

 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета