26 жовтня 2021 року
11:19:53

Економіка

У тернополян, котрі користуються банківськими картками, можуть з’явитись проблеми із зняттям готівки

17.04.2016 12:51

У тернополян, котрі захочуть зняти з банківської картки круглу суму, зовсім скоро можуть з’явитись проблеми. 

 

Річ у тім, що в Україні зросла кількість операцій зі зняття готівки. За підрахунками Нацбанку, тільки за четвертий квартал 2015-го з карткових рахунків в українських банках було знято на 18% більше, ніж у третьому – 250, 7 млрд грн. 

Картки особливо активно для зняття коштів використовували саме фізичні особи. За підрахунками НБУ пересічними громадянами в сукупності з рахунків було знято 214, 7 млрд грн. 

З цим щось потрібно роботи, вирішив НБУ та поставив вимогу перед банками ретельніше проводити фінансовий моніторинг карткових операцій українських компаній і простих громадян. А саме, заморожувати рух грошей по рахунках і блокувати зняття готівки в банкоматах і касах, пише domik.ua .

На практиці, пояснює директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький, це вигялдатиме так: “Банк повинен спочатку зупинити рух по рахунку. Аби не дати людині, яка отримала велику суму грошей, ні перевести її далі, ні зняти в банкоматі або через касу. Потім зв’язатися з власником рахунку і запитати у нього детальну інформацію про мету такої проводки. Якщо людина повідомить, що компанія виділила йому матеріальну допомогу для лікування, то він має надати адресу медустанови і рахунок за послуги. Тільки якщо банк отримає всі ці документи, то розблокує рахунок. І дозволить перевести гроші за призначенням або зняти їх готівкою”, — пояснив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький. заморозить рух грошей на рахунку, аби не дати людині, котра отримала велику суму грошей, ні перевести її далі, ні зняти в банкоматі або через касу. Потім зв’яжеться з власником рахунку і поцікавиться в нього детальну інформацію про мету такої проводки. Якщо людина повідомить, що компанія виділила йому матеріальну допомогу для лікування, то крім слів мусить ще й надати адресу медустанови та рахунок за послуги. Тільки якщо банк отримає всі ці документи, то розблокує рахунок, і дозволить перевести гроші за призначенням або зняти їх готівкою”. 

Банкіри кажуть, що дотримуватимуться інструкцій Нацбанку, та попереджають: клієнтам потрібно бути готовими до того, що їм задаватимуть більше питань, і на звичні проводки може знадобитися трохи більше часу. 

Водночас імпортерам стане складніше одержати дозвіл на покупку валюти на міжбанку, адже з 14 квітня під час видачі дозволу на покупку безготівкового долара або євро НБУ має право запитувати додаткову інформацію про покупця і його контракти у безлічі державних структур, зокрема і силових.

Що ж, панове, живемо по-новому.

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031