01 липня 2022 року
22:07:37

Економіка

У Тернополі підписали документ, що допоможе побороти хабарництво

27.02.2015 07:53

Дата: 27.02.2015

За підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні 26 лютого відбулося публічне обговорення «Створення нової  системи органів з протидії та попередження корупції в Україні – під громадський контроль!», в якому взяли участь представники влади, громадськості та сфери науки .

За словами адміністративного директора Transparency International Україна Анатолія Стояна, після Революції Гідності громадський сектор отримав унікальних шанс творити законодавчі зміни в державі та просувати їх, повідомляє прес-служба ТОДА.

«Громадські експерти з кожної галузі об’єдналися в робочі групи та присвятили 9 місяців роботи розробці необхідних законопроектів, які покликані реанімувати Україну та її економіку після засилля корупціонерів колишнього владного режиму, – зазначив Анатолій Стоян. – Антикорупційна  група при «Реанімаційному пакеті реформ» в координації з  «Transparency International Україна» розробила першочергові законопроекти, які базуються на міжнародних стандартах та покликані реформувати антикорупційну політику України та були прийняті Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року й підписані Президентом України».

Анатолій Стоян також наголосив, що крім нових законів, які забезпечать фінансовий контроль і посилення відповідальності за брехню в деклараціях, мають відбутися зміни у суспільстві.

«Громадськість повинна контролювати, а влада – боятися брехати, – наголосив він. – Ми хочемо, щоб влада розуміла – ми пильно спостерігаємо і не допустимо повторення того розгулу корупції який панував в Україні останніми роками. Ми сподіваємось, що керівництво держави проявить політичну волю щоб антикорупційні закони запрацювали, компетентні органи запобігали та протидіяли корупційним злочинам, а покарання було невідворотнім».

Як зазначив під час обговорень голова громадського руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» Сергій Гула, в Україні майже відсутнє регулювання конфлікту інтересів публічних службовців.

«Більше 50% навіть не знають що означає поняття «конфлікт інтересів». Тож як ми хочемо, щоб вони уникали його?, – зазначив експерт.

Також він окреслив функції спеціальних органів щодо запобігання та протидії корупції – Національного антикорупційному бюро та Нацагенству з питань запобігання корупції.

«Під час національної кампанії з аудиту стилю життя високопосадовців «Декларації без декорацій» громадські активісти з усієї країни виявили значне перевищення стилю життя чиновників за ті статки, які вони задекларували. Це не повинно повторитися, – розповів Анатолій Стоян,  адміністративний директор Transparency International Україна. – Крім нових законів, які забезпечать фінансовий контроль і посилення відповідальності за брехню в деклараціях, мають відбутися зміни у суспільстві. Громадськість повинна контролювати, а влада – боятися брехати. Ми хочемо, щоб влада розуміла – ми пильно спостерігаємо і не допустимо повторення того розгулу корупції який панував в Україні останніми роками». Ми сподіваємось, що в керівництво держави проявить політичну волю щоб антикорупційні закони запрацювали, компетентні органи запобігали та протидіяли корупційним злочинам, а покарання було невідворотнім!

В результаті обговорення сформували та підписали «декларацію безхабарності», як  особисте моральне зобов’язання  не брати та не давати хабарі.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета