20 січня 2022 року
11:13:39

Економіка

За квітень абонплату здійснювати не потрібно – Тернопільміськгаз

12.04.2016 09:47

За квітень абонентської плати не нараховуватимуть – запевняє Директор ДП  “Газпостач” ПАТ “Тернопільміськгаз” Віталій Бобрівець. Адже тернополяни не знають, чого очікувати після “газових нововведень” щодо подачі показів лічильників та оплати за спожитий газ.

“Двадцять п’ятого лютого 2016 року було прийнято постанову НКРЕКП № 236 «Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу», яку погоджено Антимонопольним комітетом та Державною регуляторною службою, та подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції в установленому законодавством порядку. Дана постанова НКРЕКП набирає чинності з дня її офіційного опублікування, однак станом на сьогоднішній день Міністерством юстиції державну реєстрацію постанови не проведено і відповідно не опубліковано. Відтак постанова не набрала чинності, тому встановити тарифи на послуги розподілу природного газу із застосуванням вартості забезпечення замовнику обсягу технічної потужності не є можливим. Це означає, що у платіжках за квітень споживачі не отримають нарахувань за наявні прилади обліку”, – пояснює Віталій Бобрівець.

Загалом, за словами Віталія Бобрівця, новий порядок розрахунків за газ передбачає поділ єдиного нині платежу на дві складові: перша – це власне плата за використаний газ за показаннями лічильника, а друга – кошти за його транспортування. По суті, плата за доставку газу є абонентською, яку споживач зобов’язаний вносити незалежно від того, користується він газом в даному місяці чи ні. У НКРЕКУ пояснили, що це розрахунок «за безумовне зобов’язання газових компаній постійно і безпечно доставляти блакитне паливо споживачам». Ініціатором такого нововведення є Національна комісія державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). Коли вступить у дію постанова НКРЕКП № 236 «Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу» і розпочнеться здійснення нарахувань абонентської плати у залежності від наявних приладів обліку природного газу, ми відразу повідомимо про це нашим споживачам.

Також, у відповідності з рішенням уряду до  30 квітня 2016 року пролонговано ціну 7188 грн. за тисячу кубометрів, повідомляє komun.te.ua.

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета