22 жовтня 2021 року
23:24:15

Економіка

На одній з тернопільських фабрик люди місяцями не бачать зарплати, або отримують її меблями

06.04.2016 07:57

Бодай так стверджує автор петиції Петро Петровський, оприлюдненої нині на офіцінйому сайті мерії.

 

Чоловік пише. що є колишнім працівником фабрики меблів “НОВА” та просить перевірити її на заборгованість по заробітній платі. Подаємо текст петиції без змін :

“Доброго дня шановне керівництво міста Тернополя.

З великим співчуттям працівникам, та колишнім моїм колегам, прошу вас взяти на перевірку ПП “Фабрика меблів “НОВА” на заборгованість по заробітній платі.

Я сам звільнився з цієї роботи вже давно, і зараз спілкуюсь з великим колом працівників цього підприємства, знаю всі фантазії його керівництва.

Справа в тому, що на підприємстві колосальна заборгованість по заробітній платі,, до 40 тис грн одному працівникові.

Місяці по заробітній платі не закриті ще з грудня 2014року,,, так я не помилився 2014 року. Для того, щоб отримати хоча б якісь гроші приходиться писати заяви і це ще не факт, що гроші дадуть, навіть якщо заява підписана директором.

В змісті заяви треба писати: “Прошу видати мені заробітню плату ДОСТРОКОВО, в зв’язку із скрутним матеріальним становищем.”, хоть ті гроші не видані ще пару місяців назад

Постійно кажуть що в касі немає грошей, хоча при цьому оптовики привозять гроші в касу, на очах працівників. Видають тільки декільком людям в день, але черги бажаючих отримати свої чесно зароблені гроші в рази більше.

Приблизно 25% заробітньої плати є офіційною, а все інше в тіні.

Ціна на продукцію прив`язана до курсу долара, а зар.плату нараховують по курсу 5,3 за $.

Для того щоб уникати податків, керівництво придумало по 3 офіційно-робочих дня на тиждень,,, інші дні цехи теж працюють, але пишеться службова записка від начальника цеху,, відповідно зар.плата за ці дні теж не є офіційною.

Раніше людям внушали, щоб вони брали меблі за ці гроші, але що з тих меблів, коли треба оплатити комунальні послуги, забезпечити сім`ю, і ще самому щось їсти.

Тепер скажу вам всі правила, які придумані для працівників.

1) З кожного робочого місяця, залишаються по 300 грн, на які не можна писати заяву, і не можна брати меблів, поки не закриють місяць (в кожного працівника з грудня 2014р це 4800грн)

2) Хто має заборгованість меншу за 15тис, не має права писати заяву на гроші.

3)Хто має заборгованість меншу за 15тис, не має права брати меблі (тиждень назад взагалі заборонили видавати меблі працівникам)

3)Якщо хтось бере меблі на зарплату, то заборгованості має залишитись не менше як 3тис.

Нові правила виходять чуть не кожного дня,,, таке враження що керівництву більше нічого робити. Люди вже над цим глузують, говорячи: Фабрика меблів Нова — завжди щось нове.

Така ситуація тягнеться ще від 2013 року. Скільки ще можна знущатись над людьми, говорячи їм що все буде добре, мусить же колись це закінчитись.

Прошу небайдужих Тернополян підписати дану петицію, щоб хоть якось встановити справедливість на цій “Шарашкині конторі”.

 

 

 

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031