22 травня 2022 року
14:18:04

Економіка

Як у Тернополі боротимуться з медиками-хабарниками?

21.02.2015 12:01

Дата: 21.02.2015.

У Тернополі обговорили проект  обласної Програми запобігання і протидії корупції на 2015-2016 роки. Представники громадських організацій, експерти, фахівці різних  галузей вносили свої пропозиції щодо вирішення проблеми.

 

Під час засідання заслухали пропозиції директора департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Володимира Курила щодо шляхів подолання корупції у сфері охорони здоров`я краю, повідомляє прес-служба ТОДА.

Він наголосив, що основні заходи із запобігання корупційних проявів в сфері медицини України базуються на конкретних діях із залучення громадського контролю та підвищення кваліфікаційного рівня працівників.

Серед ключових пропозицій, які запропонував Володимир Михайлович, – підвищення фахового рівня медиків, проведення прозорих конкурсів на заміщення вакантних посад, ініціювання необхідних реформ на рівні центральної та місцевої влади щодо матеріально-технічного забезпечення закладів, вдосконалення системи медичного страхування, запровадження благодійних фондів для добровільних пожертв та якомога прозоріший процес використання їх резервів, публічне звітування про використання коштів тощо.

«Дійсно, медичним працівникам в нашій країні непереливки. Але не можна підмінювати поняття і виправдовувати цим злочинні корупційні діяння правцівників сфери охорони здоров`я, – зазначив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Варто пам`ятати, що корупція зникає там, де люди перестають на неї погоджуватися. І це спрацьовує на 99, 9%».

В той час як з проблемою корупції у сфері охорони здоров’я Тернопільщина збирається боротися, Миколаївщина визнає поразку.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Лариса Дергунова вважає, що городяни «повинні допомагати» їй боротися з корупцією в охороні здоров’я, адже сама вона зі своїми підлеглими не зможе впоратися «з цією системою».

Про це вона заявила в ефірі телеканалу «Миколаїв».

Чиновник визнав, що серед медпрацівників є недобросовісні люди, які можуть користуватися моментом.При цьому вона кілька разів підкреслила, що якщо вже людина наважилася допомогти медустанові, то робити необхідно це тільки через касу лікарні, і допомога ця має бути виключно добровільною.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета