04 жовтня 2022 року
01:21:46

Економіка

Декотрих миючих засобів тернополяни згодом вдень з вогнем не знайдуть

25.03.2018 09:44

98% всіх миючих засобів, які продаються в Україні, містять фосфати – ті самі, від яких сьогодні відмовляється Європа.

 

Причини – вони, пом’якшуючи воду та активуючи дію поверхово-активних речовин, що прибирають бруд і жир, одночасно руйнують здоров’я людини та забруднюють екологію, сприяють розвитку алергії, негативно впливають на роботу нирок і печінки, можуть стати причиною багатьох важких захворювань. 

У Європі процес очищення від фосфатів йде настільки швидко, що сьогодні вже у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії і Голландії 100% пральних порошків не містять фосфатів.

У нас же, як кажуть, позіхають та вовтузяться. Тільки з 1 січня 2019-го можуть заборонити продаж миючих засобів із високим вмістом фосфатів, а також шампуні та інші засоби гігієни, що містять аніонні поверхнево-активні речовини (ПАР).

Про це повідомляє znaj.ua 

Зміни в законопроект були внесені до Верховної Ради 15 березня. Документом передбачена заборона на поставку, виробництво і продаж в Україні, миючих засобів з часткою фосфатів понад 5%, а також тих, які містять хлор або хлорорганічні сполуки.

Із 2021 року фосфатів у пральних порошках має залишитися менше 0,2%, а аніонних ПАР – максимум 3% від маси миючого засобу. Останніми багаті шампуні та гелі для душу, якими завалені полиці супермаркетів.

При цьому екологи впевнені, що проблем з контролем вмісту фосфатів в Україні немає.

“Обмеження вмісту сульфатів у пральних порошках прописано в Технічному регламенті мийних засобів. У ньому ж можна встановити будь-які інші заходи щодо допустимого вмісту тих чи інших речовин. Крім того, вже сьогодні, за моїми оцінками, близько 70% порошків в Україні – безфосфатні”, – розповіла президент Всеукраїнської громадської організації “Жива планета” Світлана Берзіна.

За її словами, наявність фосфатів в порошку ніяк не відбивається на його миючих якостях і навіть ціною.

Експерти ж називають ситуацію з фосфатами, що склалася в Україні, критичною. Споживання порошків в Україні щороку зростає на 10-15%. А за останні 10 років вміст фосфатів у стокових водах Дніпра зріс утричі – з 8 до 22 мг/літр, тоді як в західних країнах цей показник не перевищує 1 мг/літр.

Причому фосфати у миючих засобах – не єдине зло. Поверхово-активні речовини, без яких також неможливий будь-який миючий засіб, є не менш небезпечними. Попадаючи на тіло людини, вони викликають алергію, захворювання мозку, печінки, нирок та легень. Небезпечна хімія залишається в тканині одягу навіть після десятого полоскання.

Що ж стосується заборони аніонних ПАР, нині вони є одним з основних “діючих речовин” сучасних шампунів, гелів для душу та багатьох інших миючих засобів.

За оцінками експертів, вміст таких речовин в “побутових” миючих засобах може досягати 10-15%. Причому заниження концентрації різко позначається на ефективності шампунів. В Україні пропонують обмежити їх застосування на рівні не більше 3% від маси миючого засобу.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета