21 вересня 2020 року
12:26:58

Кримінал та надзвичайне

У Тернополі на круглиму столі обговорювали проблему домашнього насильствата

25.04.2018 13:51

У Регіональному центрі з надання безоплатної правової  допомоги відбувся круглий стіл під назвою «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству».

На зібрання були запрошені представники суду, поліції, виконавчої влади та громадських організацій, – повідомляють у відділі комунікацій поліції. 

Директор центру Ірина Хондогій  наголосила, що відколи набув чинності Закон України «Про запобігання на протидію домашньому насильству, зазнав змін й Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Про складність судового розгляду таких справ розповів заступник голови Тернопільського міськрайонного суду Олег Вийванко:

– На розгляд справи про домашнє насильство дається 72 години. За цей час потрібно здійснити повідомлення всіх зацікавлених осіб, встановити чи був факт насильства, оцінити чи подали сторони належні докази, винести повне судове рішення та вручити його всім учасникам процесу, Скажу відверто, судової практики щодо вирішення справ, які стосуються домашнього насильства, немає.

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника управління превентивної  діяльності Василь Дідух розповів, що лише за перший квартал цього року на профілактичний облік було поставлено понад сімсот осіб, які вчиняли насилля над своїми рідними та близькими. А загальна кількість зловмисників, які перебувають на такому обліку, – втричі більша – понад дві тисячі осіб. З початку року до поліцейських надійшло майже тисячу заяв від потерпілих, які потерпають від домашнього насильства.  

 
Відео дня
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua