23 травня 2022 року
02:20:30

КіноТернопіль

Чим мірялися тернопільські політики?

17.04.2015 06:16

Дата: 17.04.2015

Перед Великоднем рік у рік перші (а часом і треті, і п’яті, а то й сьомі та решта) шпальти місцевих друкованих ЗМІ перетворюються на …«політичні іконостаси». Політики місцевого розливу наввипередки «демонструють» майбутнім виборцями …здебільшого «яйця». Курячі. Чи то іншого малюнку «зварганити» не можуть, чи просто для відчепного, щоб нагадати про себе? А як же естетика та креативність?

Для газет така «активність» політиків  (особливо зараз, коли вартість друку та паперу зашкалюють), як то кажуть, плюс. Бо хоч якась, але додаткова копійка (у залежності від сторінки та газети вартість одного такого привітання від 900 гривень і більше). Для передплатників же – суцільне розчарування, бо ж через оті писки в улюблене видання мало що цікавенького й влізло. Хоча дехто скористався оприлюдненим як …наочним матеріалом.

Так,  учителька української мови однієї з тернопільських шкіл поділилася з TopNewsрезультатами перевірки великодніх «вітайликів» політиків. Помилок як граматичних, так і семантичних знайшла чимало (до речі, більшість газет у тексти та верстку отриманих для опублікування вітань, особливо від політиків, втручатись не можуть). Наведемо лише кілька з них. Решта учні однієї з тернопільських шкіл матимуть змогу розглянути під час уроків. Що скажеш, отак політики і «входять в історію» чи «вляпуються».

«Вляпалися» і Степан Барна та Василь Хомінець. Напевне, вперше за історію незалежної України «губернатор» та голова обласної ради вітають краян з Великоднем …разом. Чи то гроші хотіли зекономити, чи газетну площу? А може, після ряду публікацій у ЗМІ, новоспечений голова ОДА захотів привселюдно довести, що обласна рада на чолі з паном Хомінцем підтримує його? Така собі «Любов і голуби». Тим паче, що ці «двоє із ларца» давно приятелюють і, ой, не одну чашу пригод випили на двох. Ось тільки цікаво, хто кому, як то кажуть, впав на хвіст, і котрий (бо ж дуже хочеться вірити, бодай крапулюсечку, що вітання пишуть самі, а не з інтернету деруть чи помічникам доручають) припустився граматичної помилки на самісінькому початку? Помилки, котра увійде в історію (завдяки пильності вчительки), бо ж не всім областям щастить з такими «грамотними» очільниками.

Не відстав від панів Барни та Хомінця і міський голова Тернополя Сергій Надал. З креативом цьогоріч не заморочувався, обмежився також …писанками (напевне, сфотографував ті, що написав, коли телевітання записував, і повішав, аби знали люди, який талант штани в міські раді протирає). Ось тільки багато хто й досі мислить: ображатись на мерське вітання чи ні? Починається воно: «Дорогі тернополяни, українці, друзі!». Тобто, кажуть, виходить, що коли ми тернополяни, то – не українці, і тим паче не друзі Сергію Віталійовичу. Або ж, коли друзі йому – то не українці, і не тернополяни. Семантична оказія.

Схожа трапилась і з Віталієм Мариновським, котрий, подейкують, планує балотуватись як не у мери, то бодай у депутати Тернопільської міської ради. Замість Христового воскресіння – написав християнського. Іншими словами, воскресив християн. Продемонстрував і свою підприємницьку «хватку» та діловитість. Стільки епітетів до слова «справи» нашпортав, що годі й мовити.


Відзначився і народний депутат, підтримуваний на виборах «Самопоміччю», а нині – сам по собіТарас Пастух. Як? «Позичив» у «Свободи» їхнє фірмове багаторічне великоднє «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». З одного боку, як кажуть, «неприлічно», бо «вони перші запекали». Хоча «свободівці» також неодноразово «позичали» цитати в Шевченка та Франка… З іншого – а може, пан Тарас просто визначився з політичною орієнтацією? Тоді виходить «порошенківець»Степан Барна планує змінити її, бо своє телевізійне вітання і на офіційному сайті ОДА також завершив цими ж словами…

 

Є питання, схоже, і щодо ідентифікації себе як політика і в «порошенківця», нардепа Тараса Юрика. Шпальти майорять вітаннями від «Солідарності» і його … окремо. Чи то пан Юрик не бачить себе із «Солідарністю» вкупі; чи йому соромно за вигляд вітання; а може, – просто грошей у партії дуже багато?


Одне слово, питань багато, хоч навели ми всього кілька прикладів.

Тому TopNews радить тернополянам і мешканцям області: не розчаровуйтесь, не відмовляйтесь від улюбленої газети тільки через захцянки політиків попіаритись (влізьте в шкіру газетярів, для яких політична реклама – одна з можливостей заробити на видання газети), і …не спішіть нею розпалювати в печі чи загортати банки. Візьміть приклад з отієї вчительки української мови: почніть шукати в текстах політиків помилки та виправляйте їх. Вигоди дві: перевірите свої знання з української мови та посмієтесь.

Самих же політиків щиро просимо: перестаньте “вітайликами” займати газетну площу та не “світіться ” так часто на “біг-мордах”. Найкращим піаром є живе спілкування з людьми та виконання своїх обіцянок. Та й кошти замість викидати на “рекламу себе коханого” краще віддайте на потреби військових в зоні проведення антитерористичної операцї.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета