20 січня 2022 року
11:37:55

Світ

До цієї країни до кінця року тернополяни можуть їздити без закордонного паспорта

07.04.2016 15:08

Тернополяни, котрі планують вояж у Білорусь, повинні поспішити.

 

З наступного року у “володіння бацька” за внутрішнім паспортом українців більше не пускатимуть. Потрапити до Білорусі можна буде тільки із закордонним паспортом. 

Згідно з інформцією Міністерства закордонних справ, у міжнародних аеропортах режим в’їзду українців у Білорусь виключно за закордонними паспортами буде запроваджено вже з 1 січня 2017-го., у міжнародних і міждержавних пунктах пропуску залізничного та автомобільного транспорту – з 1 квітня 2017-го, у місцевих пунктах пропуску через державний кордон – з 1 січня 2018-го.  

До речі, паспорт громадянина України у вигляді ID-карти поки не розглядається як чинний документ для перетину кордону Білорусі.

Білоруси ж в Україну будуть, як і раніше, в’їжджати за своїми внутрішніми паспортами. Трохи несправедливо, правда?

Нововведення українців не дуже то й лякає. Відомий фотохудожник та фотокореспондент Василь Бурма каже, що для нього нічого не зміниться, адже і раніше їздив “до Лукашенка” тільки із закордонним паспортом. 

Білорусь відвідує бодай раз у рік. Оповідає, що там дуже мальовнича природа та масйтерно реконструйовані замки. Переконаний, кожен хоча б раз за життя мусить помилуватись Біловезькою пущею, побачити “Білу вежу”, збудовану ще за часів Данила Галицького, відвідати Мірський замок, а ще – Несвізький. В останньому, зауважує Василь Бурма, досі блукає привид Барбари з роду Радзивілів. Він охороняє скарби лицяря Миколая Радзивіла на прізвисько “Сиротка”. 

За легендою Барбару отруїла королева Бони (так-так, та сама, на чию честь названа гора на Кременеччині). Отруїла, аби її син, у майбутньому король Польщі Сигізмунд-Август на прізвисько “нехайзавтра” (бо, що б йому не казали зробити, завжди одказував: “Нехай завтра”) закохався у Барбару та надумав женитись. Бона просто не могла допустити появи ще однієї королеви. З тих пір, подейкують, привид нещасної Барбари блукає Несвізьким замком. Якось він навіть добряче налякав фашистів, котрі прийшли за скарбом. Бідаки навіть відстрілювались…

Що ж, з наступного року тернополянам, котрі захочуть бодай спробувати  знайти скарби Радзивіла чи вздріти привид королеви Барбари, доведеться  виробляти закордонний паспорт…

Так, Білорусь – повна загадок, легенд, а головне – її історія часто переплітається з нашою. Нині чимало туристів саме з України навідуються до “володінь бацька”. Цікаво, чи зміліє цей потік у 2017-му, після нововведення?

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета