19 січня 2021 року
06:07:24

Світ

Тернополянин став чемпіоном Світу та Європи у класі гоночних моделей Е1(оновлено)

24.07.2016 10:45

Тернополянин здобув перемогу на 13 чемпіонаті Світу та 65 чемпіонаті Європи  з автомодельного спорту (кордові моделі).

Андрій Якимів став чемпіоном Світу та Європи у класі гоночних моделей Е1 (з об’ємом двигуна 1.5 куб.см).

Про це на своїй сторінці в соцмережах з посиланням на Національну українська федерація автомодельного спорту сповіщає автомобіліст Віктор Качур

“Модель Андрія проїхала дистанцію 500 м з швидкістю 261 км на год! Це дуже класний результат! Вітаємо чемпіона”, – написав у соцмережі тернополянин Олег Качало.

А згодом додав ще одну радісну звістку:

А під вечір ще одна приємна звістка надійшла з польського міста Піла, зазначив пан Олег. У командному заліку збірна України з автомодельного спорту (кордові моделі) вперше здобула всі найвижчі нагороди. Українці — чемпіони Світу 2016, чемпіони Європи 2016 і володарі Кубку Європи 2016 року.

До слова, Чемпіонат світу з автомодельного спорту, а в його рамках – Кубок Європи серії “Грен-шлем – 2016”,  тривав з 22 по 24 липня в місті Піла, що в Польщі. Тут є величезний спортивний комплекс технічного спрямування, де є трек для таких машинок. Звів його місцевий олігарх, котрий є фанатом цього виду спорту.

Участі Андрія Якиміва в Чемпіонаті, передувала перемога у Всеукраїнських змагань з автомоделювання, які відбувалися у Хмельницькому.  Там  майстер спорту міжнародного класу з автомоделювання він здобув перше місце в класі машинок з об’ємом двигуна півтора кубічних сантиметра і встановив рекорд України зі швидкістю 258 кілометрів за годину.

До збірної України спільно з Андрієм увійшов і тернополянин Андрій Абрамик. Він  показав 14 результат у своєму класі моделей!

Як бачимо, незважаючи на те, що в Україні цей вид спорт існує швидше на ентузіазмі і не має жодної підтримки та фінансування від держави, наші спортсмени з автомоделювання міцно тримать пальму першості в світі.

Нагадаємо, що тернопільські автолюбителі мають намір  відродити на базі Станції юних техніків гурток для дітей та дорослих з автомоделювання і запрошують всіх охочих долучитися і розвивати цей спорт.