28 січня 2022 року
00:08:57

Світ

Мільйони українців питають у Папи: “чому?”

10.05.2016 10:45

Спершу обійми з Кірілом, тепер – “георгіївська стрічка”… Або це дійсно добре продумана та здійснена провокація, або …Папа Римський Франциск, той, якому вірять стільки українців, знехтував їхнім болем і став на бік Кремля.

 

Це трапилось у середу під час Загальної Аудієнції у Ватикані. Як розмалювали російські ЗМІ, депутат Думи від КПРФ Павєл Дорохін поздоровив Папу Римського Франциска “с дньом Побєди” і подарував йому “георгіївську стрічку”. Папа сам приколов стрічку на рясу…

Знаючи талант “гавнюзів” до брехні, звістці тій спершу не дуже то й повірили, були певні, що то черговий фейк, проте численні фото доводили зворотнє. І від усвідомлення цього в багатьох українців згіркло на душі.

Я греко-католик з діда-прадіда. Грішний, як і всі люди. Належу до Вселенської Церкви, якою “головує в любові” наступник апостола Петра Святіший Вселенський Архієрей. Але я ще й українець, нащадок великого народу, який продовжує багатовікову боротьбу за власну свободу. Мене турбує одне питання: як міг Понтифік прийняти з рук представника КПРФ, котра сповідує ідеологію, відповідальну за знищення десятків мільйонів християн – символ режиму, що приніс війну і смерть в сучасну Україну? Та ще й публічно прикріпити на папський одяг?  – пише в “Українській правді” голова Християнського товариства українців в Італії, координатор оргкомітету “Євромайдан Рим” Олесь Городецький.Хтось скаже: нічого не сталося. Підійшли, подарували, попросили вчепити. Одним словом, застали зненацька. Він же ж Папа. Не міг відмовитися. Адже, він йде навіть до найбільших злочинців та вбивць. Звичайно, що йде. Але не робить на папських ризах кримінальних татуювань. Не робить селфі з хрещеними батьками мафії. Тому, що він Папа!”

“Папа не міг знати, що таке “георгіївська стрічка”, адже за межами колишнього Радянського Союзу вона невідома. Подібні речі під час аудієнцій папи трапляються досить часто, і заздалегідь передбачити наміри учасників практично неможливо“, – пояснив  “Радіо Ватикану”  Голова прес-центру Ватикану отець Федеріко Ломбарді. 

“Але ж він Голова держави Ватикан, з повноцінним апаратом чиновників, включно з послами та службою протоколу, які зобов’язані знати та інформувати найвищу посадову особу держави! – продовжує Олесь Городецький“Людиною жестів та ідей” назвав Папу Франциска його біограф, аргентинський журналіст Серджіо Рубін. Бергольйо вміє робити сильні жести. Він зробив їх багато добрих і таких, що навернули до Бога велике число людей у світі. Натомість, сьогоднішнім жестом він, вчергове, завдав глибокої рани мільйонам українських сердець.

Фото Папи з “колорадською” стрічкою – безкоштовна реклама режиму Путіна, ефективніша за багатомільярдну пропаганду Кремля. Так, це лише жест, лише фото. Лише шматок стрічки на папському плащі. Але це і символічна “брудна” пляма на його білих шатах, котрі символізують невинність та милосердя.

Хтось скаже, облиште, Папа не вчинив гріха. Так. Але, почепивши особисто цю стрічку, він визнав символ, під яким московські ординці порушують всі Божі заповіді, а головно – “Не вбий!”

Як християнин, католик східного обряду, я прийняв, нехай і боляче, та намагався виправдати для себе зустріч Папи з патріархом Кирилом (Гундяєвим), “братерські обійми” і всю “Гаванську капітуляцію”.

Не сприймаючи підсвідомо цієї зустрічі, я себе переконував: Папа пішов на приниження заради вищої цілі, заради відновлення єдності християн, заради відновлення миру в Україні, врешті решт. Адже, в Гавані він зустрів, за титулом, голову християнської церкви. Якої вже не є, але церкви. Тому, принаймні, формально це можна було зрозуміти. Але як пояснити криваву стрічку від комуніста?

У багатьох українських греко-католицьких церквах матері оплакуватимуть своїх, закатованих під георгіївськими стрічками путінським режимом, дітей. У зоні АТО, в саморобних капличках-землянках, українські воїни молитимуться Святу Літургію разом з жертовними військовими капеланами УГКЦ, щоб “Гради” з георгіївськими стрічками не забрали їхні життя. До багатьох українських парохій чи відділень “Карітасу” прийдуть біженці, у яких нелюди під цими ж символами, забрали все.

Я переконаний, що всі вони, побачивши ці фото, взиватимуть до неба зі своїх сердець: “Господи, чому?!..” Їх папа, з усмішкою прикріплює на власний одяг символ смерті й нещасть.

Ми не маємо морального права судити Папу. Але маємо право запитати Святішого Верховного Архієрея нашої Церкви: “ЧОМУ???”

24 квітня Папа Римський ініціював проведення збору коштів для допомоги Україні. Мільйони католиків у цілому світі робили пожертви для постраждалих від війни. Українці вдячні Папі. Але чи не згіркне, ця подарована хлібина допомоги – знаючи, що той, хто її простягає, з такою легкістю одягнув символ війни та смерті?”

До речі:

Історія цього символу є неоднозначною: “георгіївську стрічку” використовували ще за часів Російської імперії, згодом – білогвардійці, які воювали проти радянської Росії. Кавалерами ордену святого Георгія з правом носити цю помаранчево-чорну стрічку були багато росіян, які воювали на боці нацистської Німеччини, – генерал Петро Краснов, группенфюрер СС Андрій Шкуро та інші. У радянській символіці перемоги ця стрічка (з незначними змінами й під назвою “гвардійська”) з’явилася лише в 1945 році в колодці медалі “За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні”.

У сучасній Росії “георгіївська стрічка” як символ, пов’язаний із Днем перемоги, з’явилася тільки 2005 року. Влада країни на певному етапі використовувала “георгіївську стрічку” на противагу червоному прапору, який асоціюється з комуністами. 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета