03 серпня 2021 року
01:20:14

Світ

Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку оглянула макет пам`ятної дошки Єжи Гоффману (фото)

23.03.2016 07:32

У Тернополі відкриють меморіальну дошку відому польському режисеру Єжи Гоффману.

 

Така звістка днями облетіла місто. А 19 березня до обласного центру завітала Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку пані Беата Бживчи. Спільно із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою вони оглянули макет пам’ятної дошки. Зроблено його із глини. Автор макету – відомий тернопільський скульптор Дмитро Пилипяк. 

На макеті – зображення славнозвісного польського сценариста та режисера на фоні кіноплівки… Кадри, ніби уособлення життя. Поряд – цитата українською та польською: “Наші історії переплелися назавжди, як у крові, так і в радості”.

 

Дуже влучна цитата, адже історії українського та польського народів міцно переплетені між собою та скроплені гіркими сльозами болю, страждань, кров`ю, – зазначив Леонід Бицюра.Через численні експеременти совдепівської верхівки, операції “Вісла” ми сплелись коріннями. Багато етнічних українців нині мешкає у Польщі, чимало поляків давно українізувались. Ця пам’ятна дошка, впевений, стане своєрідним символом активної співпраці та побратимства наших народів, отого переплетіння долей, що породило нову історію”.Доля Єжи Гоффмана із Тернополем преплилась у далекі воєнні часи. Згідно з долідженнями, він близько півтора року мешкав у нашому місті з родиною. 

Ідея встановлення пам’ятної дошки режисеру належить Генеральному консульству Республіки Польща в Луцьку та Польському культурно-освітньому товариству Тернопільської області. Підтримала її і міська влада.

Макет сподобався пані Беаті Бживчи. До смаку припало й місце розташування дошки: на фасаді “Палацу кіно”. “Було б добре, якби Єжи Гоффман зміг особисто бути присутнім на відкритті, – зауважила. – Думаю, вона йому дуже сподобається”. 

Наразі дата офіційного відкриття пам’ятної дошки ще невідома. Цілком ймовірно, що припаде подія на другу декаду року.

 
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031