26 січня 2022 року
20:36:13

Світ

Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку оглянула макет пам`ятної дошки Єжи Гоффману (фото)

23.03.2016 07:32

У Тернополі відкриють меморіальну дошку відому польському режисеру Єжи Гоффману.

 

Така звістка днями облетіла місто. А 19 березня до обласного центру завітала Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку пані Беата Бживчи. Спільно із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою вони оглянули макет пам’ятної дошки. Зроблено його із глини. Автор макету – відомий тернопільський скульптор Дмитро Пилипяк. 

На макеті – зображення славнозвісного польського сценариста та режисера на фоні кіноплівки… Кадри, ніби уособлення життя. Поряд – цитата українською та польською: “Наші історії переплелися назавжди, як у крові, так і в радості”.

 

Дуже влучна цитата, адже історії українського та польського народів міцно переплетені між собою та скроплені гіркими сльозами болю, страждань, кров`ю, – зазначив Леонід Бицюра.Через численні експеременти совдепівської верхівки, операції “Вісла” ми сплелись коріннями. Багато етнічних українців нині мешкає у Польщі, чимало поляків давно українізувались. Ця пам’ятна дошка, впевений, стане своєрідним символом активної співпраці та побратимства наших народів, отого переплетіння долей, що породило нову історію”.Доля Єжи Гоффмана із Тернополем преплилась у далекі воєнні часи. Згідно з долідженнями, він близько півтора року мешкав у нашому місті з родиною. 

Ідея встановлення пам’ятної дошки режисеру належить Генеральному консульству Республіки Польща в Луцьку та Польському культурно-освітньому товариству Тернопільської області. Підтримала її і міська влада.

Макет сподобався пані Беаті Бживчи. До смаку припало й місце розташування дошки: на фасаді “Палацу кіно”. “Було б добре, якби Єжи Гоффман зміг особисто бути присутнім на відкритті, – зауважила. – Думаю, вона йому дуже сподобається”. 

Наразі дата офіційного відкриття пам’ятної дошки ще невідома. Цілком ймовірно, що припаде подія на другу декаду року.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета