25 вересня 2022 року
12:10:42

Україна

Тернопільщина: страховики готові страхувати від ризиків африканської чуми свиней

11.11.2018 11:26

Спалахи африканської чуми свиней цьогоріч були непоодинокими на Тернопільщині. Власники хрюшок зазнали значних втрат.

 

І ось вітчизняні страховики врешті заговорили про можливість впровадження практики страхування від ризиків африканської чуми свиней заговорили в Україні.

Як це буде відбуватися поки не ясно: можливо шляхом створення резервного фонду коштів за участю держави, можливо, шляхом залучення приватних страхових компаній. 

Самі страховики говорять, зазначає УНН ,що працювати з «інфекційними захворюваннями тварин» готові, але попереджають, що коштувати це може досить дорого. 

За словами Гендиректор страхової компанії (СК) «Мега Поліс» Олександр Бондар, банки, які беруть в заставу тварин, свого часу відмовлялися страхувати поголів’я від хвороб саме через дорожнечу таких пакетів.

«Що насправді являє собою страхування тварин: воно робиться комплексно. Це крім того, що тварина страхується від нещасного випадку, від інфекційних захворювань, в тому числі, вона може бути застрахована від такого роду захворювання як АЧС. Однак, у нас була ситуація з банками: банки брали в заставу поголів’я великої рогатої худоби та свиней. І коли вони зверталися в СК, і СК пропонувала страхування тварини повністю від усього, включаючи інфекційні захворювання, то це коштувало дорого. І банки тоді відмовлялися, говорили, що готові страхувати тільки від «Нещасного випадку», наприклад, пожежі», – пояснив.

При цьому експерт наголосив, що страхувати від АЧС можна і потрібно. Головне – провести комплексний моніторинг ринку і зробити правильний розрахунок послуги, щоб вона була вигідною всім.

Він також уточнив, що серед українських СК існує практика перестрахування ризиків у європейських компаній з метою мінімізації можливих збитків.

«Ми, як правило, завжди включаємо перестрахувальну програму із західними партнерами. І питання в наступному – коли мова про АЧС в Україні, поки залишається не ясною готовність західних перестрахувальників розділяти з нами ці ризики», – резюмував .

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета