11 серпня 2022 року
17:20:42

Україна

За гуманність і милосердя нагороджуватимуть орденом Святого Пантелеймона

19.05.2017 06:11

Цього року започатковують громадську відзнаку за гуманність та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

 

Хоча нагорода вже пише власну історію з 2009 року. Саме тоді Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя». Орден вручали за видатні особисті заслуги та сприяння розвиткові галузі охорони здоров’я й медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я українців. Цієї відзнаки удостоїлися понад двадцять видатних вчених, лікарів, громадських і благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості, як Микола Амосов (посмертно), Олександр Шалімов (посмертно), Любомир Пиріг, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир (Гузар) та інші.

Треба сказати, що зініціював цю нагороду 2009 року саме тодішній міністр охорони здоров’я України Василь Князевич за погодженням і благословенням предстоятелів трьох найбільших християнських Церков. Краяни добре знають Василя Михайловича. Адже він тривалий час працював у нашій області: спочатку головним лікарем Яблунівського протитуберкульозного диспансеру, відтак – головним лікарем Бучацького району, Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру, очолював управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. Нині Василь Князевич – голова правління громадської організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги».

Громадська відзнака за гуманізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» дотримується основоположних засад заснування цієї державної нагороди 2009 року. Вона має професійно-фахову спрямованість, її присуджуватимуть за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, спрямовану на духовний та фізичний розвиток української нації та формування суспільства з високим духовно-моральним обличчям.

Орден Святого Пантелеймона вручатимуть тим, хто володіє високими професійними й духовно-моральними якостями та має видатні особисті заслуги у царині охорони здоров’я, а також у доброчинній, гуманістичній та громадській діяльності.

Відзнаку щороку присуджуватимуть по одному номінантові від кожної області у п’яти номінаціях: «Кращий лікар», «Кращий медик», «Новатор охорони здоров’я», «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я» та «Служіння суспільству».

Урочиста церемонія нагородження щорічно відбуватиметься 9 серпня — у День Святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

Кандидатури на відзначення орденом Святого Пантелеймона можуть подавати Асоціації медичних працівників, громадські організації, які працюють в сфері охорони здоров’я, пацієнтські організації, лікувально-профілактичні установи різних форм власності, наукові медичні установи. Інформацію про це треба надсилати у Тернопільську регіональну експертну раду, яку нещодавно створили. До її складу увійшли лікарі, представники медуніверситету, управління охорони здоров’я, церков, засобів масової інформації. Колективи вже можуть подавати на електронну адресу регіональної експертної ради panteleimon.ternopil@gmail.com резюме кандидата та рекомендації, не менше трьох на вибір.

Кандидатів відбирає спочатку регіональна, потім – національна експертні ради, а завершує відбір Поважна рада, до якої увійшли відомі в країні академіки, релігійні діячі, політики.

Члени Тернопільської регіональної експертної ради на чолі із завідувачем кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету ім. Івана Горбачевського, професором Ігорем Дзюбановським розглядатимуть подані до 1 червня цього року кандидатури номінантів та надавати дані про них до національної експертної ради.

Ще трохи довідкової інформації: 3-18 червня – регіональний відбір кандидатів. 20 червня-10 липня – відбір кандидатів національною експертною радою. 10 липня – оголошення кандидатів. 2-8 серпня – Поважна рада конкурсу проведе остаточний відбір переможців. 9 серпня – урочисте нагородження в Києві. Про процедуру відбору та нагородження можна дізнатися також за тел. 044-482-36-75, 097-301-30-34

Андрій Паламарчук, 

Голова Тернопільського осередку 

ГО «Українська ліга сприяння розвитку

паліативної та хоспісної допомоги» 

На фото:

Orden – Орден Святого Пантелеймона

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета