04 липня 2022 року
06:18:21

Україна

Як Тернопіль Степана Бандеру вшановував (фото, відео)

02.01.2017 13:46

Першого січня Тернопіль відзначив 108-му річницю від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

 

Розпочались урочистості із покладання квітів до пам`ятника  одного з основних  ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття.

Відтак в Українському Домі «Перемога» відбулось Урочиста академія, котра зібрала представників влади й  багатьох громадських організацій, які сповідують націоналістичні принципи Бандери

  • «Постать Степана Андрійовича  була феноменальною, – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. –  Він був політиком і дипломатом, просвітянином, інтелігентом у всіх своїх виявах.  Він впливав на те середовище,  в якому жив. Сьогодні доволі розповсюдженим є міф, про те,  що він був виключно військовим . Бандера ніколи ні мундир, ні погонів не носив.  Як постать він сформувався в доволі непростий для України час , є прикладом інтелектуальної боротьби, інтелектуального націоналізму. Його світобачення і підхід до побудови держави дуже добре відповідав би сьогоднішньому часу, тому що зараз іде війна за людські душі. Тоді так само була  ситуація,  на яку слід було вливати не просто мілітарними способами, а переконаннями, просвітою, освітою, створювати певні цінності, на яких мав би грунтуватись суспільний розвиток української нації. Власне, у цьому його феномен, і досить багато  зараз можна взяти з його праць, тез,  висновків для сьогодення». 

Із веслярем порівняв Степана Бандеру Святослав Липовецький. Власне, одним із псевдо провідника ОУН й було «Весляр».  За словами  тернопільського історика, Степан Андрійович був ще тим львівським батярем. До прикладу, він міг …вночі загавкати посеред вулиці, спровокувавши поліціянтів. А ще він завжди вірив, що Бог по-особливому оберігає його, і від того, що має трапитись –  не втечеш. 

  • «КГБісти потім дуже жалкували про те, що вбили Бандеру, адже це лише скріпило  віру націоналістів у його ідею», – зазначив він.

Ідею й віру у вільну й незалежну країну. І нині ми тільки тому маємо стільки проблем й клопотів, переконаний свободівець, депутата обласної ради Богдан Бутковський, що Україною досі керують не бандерівці. 

Виступи науковців, політиків, громадських активістів пересипались  вокальними родзинками від співаків, зокрема від зразкового аматорського родинного гурту «Великодні зернятка», національно-патріотичного хору «Заграва» та чоловічого хору Братства ОУН-УПА зі Збаржа.

{youtube width=”100%” height=”420″}A3La-iGbo38{/youtube}

А ввечері з нагоди 108-ї річниці від дня народження Степана Бандери відбулась смолоскипна хода.  Центральною вулицею міста пройшли  представники громадських організацій, воїни УПА, політики. Марш під гаслом «Ніщо не зупинить ідею час якої настав», завершився біля пам’ятника героя України Степана Бандери. Відтак там зі спільної молитви стартувало віче. 

{youtube width=”100%” height=”420″}X2pxAccB1sE{/youtube}

Слово тримали громадські активісти, політики,  і  хоч відбувалось воно через дорогу від Тернопільської ОДА, ні губернатор Барна,  ні голова облради Овчарук на ньому присутніми не були.  До речі, не вперше. Може тому, що участь у віче й марші –  особиста справа, котра свідчить про світогляд, вибір, погляди, а не чиновницький протокол…

Фото Івана Пшоняка.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета