Україна
В Україні було оштрафовано 21 радіостанцію
Завдяки “європейським” квотам, У 2018 році український телевізійний контент в ефірі загальнонаціональних телеканалів становить 79%, контент країн ЄС, США і Канади – 14%.
Російський впав до історичного мінімуму – 7%. І всезавдяки «європейським» квотам.
Такі дані навів у соцмережі член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський
«Частка української мови, згідно вимог законодавства, в ефірі загальнонаціональних телеканалів становить в середньому 92%, в ефірі загальнонаціональних радіостанцій – 86%», – констатував.
Наголосив, що «за підсумками двох років дії квот, більше половини пісень в ефірі українських радіостанцій звучать саме українською мовою. Щоб забезпечити виконання закону про мовні квоти, Національній раді довелось оштрафувати 21 радіостанцію на суму більше 1,7 млн грн. В більшості випадків ми штрафували саме за невиконання квоти пісень українською».
Зазначив, що «головний результат Національної ради за 3 роки розвитку проекту «Мовлення громад» – це +74 місцеві ефірні FM-радіостанції по всій Україні. Безпосередньо в цьому році місцеві радіостанції отримали для використання вже 53 FM-частоти».
Підкреслив, що «вперше в історії Україні створено військову радіостанцію, яка почала мовити вздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, і цього року отримала право мовити на межі з Кримом. У 2018 році «Армія FM» отримала частоти на мовлення у Києві та перших обласних центрах – в Житомирі і Вінниці. Почути радіостанцію в цих містах можна буде вже на початку 2019 року».
У 2018 році Україна також приєдналася до країн ЄС, які розвивають цифрове радіомовлення. «Завдяки Національній раді, УДЦР і Концерну КРРТ в Києві вже можна слухати 14 радіостанцій із найрізноманітнішим контентом у цифровому форматі DAB+.Більше інформації у вигляді інфографік – тут», – додав.