26 січня 2022 року
15:10:46

Тернопіль і Тернопільщина

Чого коштує майбутнім “копам” Тернополя підготовка до служби?

26.02.2016 19:37

26. 02. 2016

“Нічого не зміниться”,  “там корупція” , “як брали,  так і братимуть”, “туди потрапляють ті, хто треба”, – чого лише не наслухаєшся про нову поліцію.  Хтозна, чи то тернополяни не хочуть вірити у зміни, чи то пак – просто їх бояться. Чи, може, їхні здогади правдиві?

Відтак “TopNews” вирішив розвіяти усі міфи та дізнався, як готують майбутніх “копів” з перших уст, поспілкувавшись зі слухачем 2-ї групи, що навчається у Львівському університеті внутрішніх справ – Павлом Петриком.


25-річний тернополянин, який, до слова, майстер спорту з пауерліфтингу, навіть не сподівався, що зможе пройти усі випробування. Пішов на тестування, аби спробувати свої сили.

“Коли я подавав документи, на одне вакантне місце претендувало 24 людини, я думав, що пройти нереально. Всі етапи відбору були дуже складні. На кожному – була конкуренція. Найскладнішою для мене була, однозначно, співбесіда. Як би до неї не готувався, ніколи не знаєш, що можуть запитати члени комісії, бо передбачити це неможливо. А питання були дуже каверзні. Людина без великого бажання, мотивації і знань точно б не змогла потрапити у поліцію”.

До поліції потрапили чи не найкращі

“Щодо чистоти та прозорості відбору кандидатів, то я впевнений, що пройшли справді кращі. У нас немає ледарів  чи неуків, всі вчаться, багато читають та практикуються, адже на нас лежить відповідальна місія”.


До поліції хилячкам потрапити теж було б не під силу, адже на відборі претенденти мусили підтягнутися 12 разів, пробігти 100 метрів та 1 кілометр. Та й учитися 6 днів на тиждень від ранку аж до вечора – графік не слабаків.

“Спочатку я думав, що приїду у Львів і зможу побувати в різних туристичних куточках міста, познайомитися з цікавими місцями. Та зовсім скоро я зрозумів, що глибоко помилявся. Графік у нас настільки шалений, що за час всього навчання я гуляв містом від сили 2-3 рази. Навчання розпочинається переважно о 8 ранку. В день може бути 6 пар, відповідно на цей день потрібно вчити 6 різних предметів. Спочатку було дуже важко, ми не мали часу навіть поїсти. Та через пару тижнів звикли до такого графіку”.

Розуміння матеріалу – головна ціль навчання

“Заняття проходять дуже цікаво, ми вивчаємо все в діалозі та дискусіях, моделюємо різні ситуації. Таке явище, як списування, у нас зовсім відсутнє. Вкінці кожної теми здаємо тести, які базуються переважно на основних положеннях та розумінні матеріалу. Тож якщо був уважним та активним на парі, тест дається неважко”.

За три місяці мусять опанувати 26 дисциплін

“У нас є 26 предметів – вчимо адміністративний кодекс, оформлення ДТП, правила дорожнього руху, тактику, вогневу підготовку і т.д. Особливу увагу приділяємо психології та спілкуванню з людьми, адже це основа всього. Звичайно, 3 місяці – це дуже малий термін, за який неможливо вивчити всього. Але ми дуже стараємося, у нас дуже розумні викладачі, які доступно та якісно передають свої знання”.

Зарплатні заледве вистачає

“Під час навчання ми отримуємо зарплату близько 3100 гривень в місяць. Чесно кажучи, не вистачає ні на що. Ми знімаємо квартиру на чотирьох, її ціна 6 тисяч гривень. Тож половину грошей йде тільки на житло. А якщо врахувати комунальні послуги разом з централізованим опаленням та інтернетом, то на прожиття залишається якась 1 тисяча. Враховуючи, що пари часто аж до 18:30, то обідаємо завжди у столовій, а це ще зайві витрати”.

“Жодної хвилини не шкодував”

“Це безцінний досвід та багато нових знань, вражень і друзів. Ми проявили своє бажання стати поліцією, а отже, взяли на себе відповідальність після завершення навчання та складання присяги контролювати порядок і безпеку у рідному місті. З нетерпінням чекаю початку служби та вірю у позитивні зміни в Тернополі”.

Надія Вихристюк

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета