15 червня 2021 року
14:05:35

Тернопіль і Тернопільщина Кримінал та надзвичайне

У Тернополі по-новому взялися за аптеку №78

24.05.2021 15:58

У п’ятницю, 21 травня, в державно-комунальній аптеці №78 у Тернополі, під час перебування керівника закладу за кордоном, представники виконавчої служби описали майно.

Оскільки аптека працює цілодобово, то вранці мала відбутися перезмінка: на роботу мали прийти інші провізори на чергування. Але увійти у приміщення їм не вдалося, оскільки представники Державної служби охорони їх не впускали. Перед цим редставниками виконавчої служби, виломавши двері, вдерлися в аптеку і почали описувати майно.

Вже декілька років триває судова тяганина за приміщення цієї найстарішої аптеки Тернополя, на яке накинула око міська влада. 4 листопада 2019 року Тернопільська міська рада програла апеляцію у суперечці за приміщення аптеки. Тоді у Львові колегія суддів Західного апеляційного господарського суду винесла свій вердикт. В апеляційні скарзі Тернопільської міської ради на рішення Господарського суду Тернопільської області  повністю відмовлено. Колегія залишила рішення суду першої інстанції без змін.

Нагадаємо, 4 липня 2019 року Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення, яким скасував свідоцтво право власності Тернопільської міської ради на приміщення, де понад 60 років знаходиться комунальна аптека №78 за адресою м. Тернопіль, вул. Руська, 23. А також тим самим рішенням визнав право власності за обласною радою на ці приміщення.

У міській раді з рішенням суду першої інстанції не погодилися. Відтак, була подана апеляційна скарга від 10 липня за підписом в. о. міського голови Тернополя Віктора Шумади. На цю дату Сергій Надал перебував у відпустці.

Свої апеляційні скарги на рішення обласного господарського суду подали також комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міської ради та приватний підприємець Сергій Пушкар.

Тож колегія суддів Західного апеляційного господарського суду також вирішила відмовити повністю і цим апелянтам.

Отже, спірне приміщення аптеки №78 віднесено до спільної власності територіальної громади області і жодного рішення про передачу вказаного майна Тернопільській міській раді обласною радою не приймалося. Тепер це приміщення в центрі Тернополя належить обласній раді.

Та все ж у Сергія Надала від їдеї виселити аптеку не відмовилися. Виконавча служба далі тицяє журналістам і працівникам аптеки рішення Господарського суду від 2017 року, щодо якого у 2018 році суддя Сидорук встановила строк пред’явлення наказу до виконання – три роки, і це строк завершився 4 грудня 2020 року:

“Є рішення суду. Ми маємо виконувати ту роботу, яку диктує нам закон. Я б не хотів щось коментувати, адже є відповідні документи, затверджені іменем України”, – повідомив заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби-начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Андрій Хічій.

Депутат Тернопільської обласної ради від “Свободи” Олег Сиротюк теж розводить руками, говорить щось про “дотримування всіма сторонами чинного законодавства”, і каже, що є купа судових рішень, “спір двох юридичних осіб” – міської ради та обласної ради. Мовляв, треба розібратися.

Тобто, в обласній раді нова влада, то ж і розбиратися будуть по-новому.

А діють справді по-новому: зокрема, двері перед “нальотом” виконвчаої служби виламував спеціально найнятий молодик. За словами працівників аптеки, спершу він крутився неподалік, а потім йому подали сигнал, і він кулею кинувся до вхідних дверей, дістав лом і почав їх вибивати. Після зробленої роботи чоловік зник у невідомому напрямку.

Керівниця аптеки Ольга Жеруха прокоментувала ситуацію:

«Перебуваючи у відпустці мені важко в повному обсязі оцінити ситуацію яка відбувається у нашому комунальному закладі.  Але зі слів співробітників та спостерікаючи по камерах відео спостереження, я глибоко стурбована тим що відбувається  навколо комунального підприємства обласної ради. Також мене непокоїть байдужість керівництва обласної ради і непокоїть ситуація, коли керівник КП МТЗТМР  Фляк Олег Олегович керує процесом беззаконня в який залучені  працівники поліції, поліції охорони та інших органів. Коли грубо порушується законодавство здійснюється  перешкоджання веденню підприємницької діяльності, недопуск працівників до робочих місць та відпуск лікарських  препаратів важкохворим людям, людям які потребують термінових операцій відпуск людей по пільгових рецептах  коли реалізація препаратів здійснюється тільки з дозволу Фляка О.О.  Притому що пан Фляк немає відношення ні до приміщення, ні до того що у  приміщенні знаходиться, а займається рейдерським захопленням приміщення при замовченні ситуації  поліцією та місцевою владою зокрема», – прокоментувал директорка.

І справді ситуація цікава, адже у 2019 році Сергій Надал “включив задню” у суперечці з аптечниками – суди чітко усе вказали, а Тернопільська обласна рада була під контролем “Євросолідарності”. Мала тоді певний вплив на прийняття рішень “Батьківщина” з Василем Деревляним на чолі, та й “Самопоміч” тримала руку на пульсі подій.

Сьогодні ж в обласній раді “рулить” однопартієць Сергія Надала Михайло Головко. Звідси і новий сезон серіалу – “Віджати апетку за любу ціну”. Більш ніж вірогідно Головко і Надал вже “порішали”, як бути з таким цінним приміщенням і на цей раз захисти колектив аптеки буде нікому.

Куди ж персоналу аптеки N78 подіти майна на мільйони гривень, можновладців цікавить мало. А мало б цікавити, так як це спільне майно громади області. Три роки тривала судова тяганина. За три роки в обласній раді не змогли віділити резервне приміщення для аптеки на випадок програшу в суді.

Джерело: “Політерно”

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua