04 липня 2022 року
00:36:31

Тернопіль і Тернопільщина

Нині в тернопільських лялькарів свято

21.03.2015 10:10

Дата:21.03.2015


21 березня у всьому світі відзначать Міжнародний день лялькаря.
Ідея свята прийшла іранському діячеві лялькового мистецтва Джівада Золфагаріхо. Цей день стає справжнім феєричним дійством – граються лялькові вистави, проходять виставки, відбуваються дружні зустрічі. Все це покликане для просування унікального лялькового мистецтва.

Тернопіль також має змогу доторкнутись до таємничого та фантастичного. Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки майже 35 років радує своїх глядачів ляльковими постановками, відвідує найпрестижніші міжнародні фестивалі та отримує найвищі ногороди. Як розповідає Наталя Волянюк, театр працює не тільки для дітей, а й для дорослих, адже намагається донести те, що театр ляльок – це не просто казочки для малечі, це повноцінне мистецтво, яке вимагає невпинної праці усього творчого колективу.

За роки існування Тернопільського театру актора і ляльки на його сцені було поставлено більше ста прем’єрних вистав для юних та дорослих глядачів. Багато років працювали і працюють ведучі актори театру: Євгенія Касьян, Володимир Криса, Тарас Іванків, Петро Мрига, Олена Дмитрієва, Олег Боков, Ірина Баранова, Віра Лісова, Юрій Коцюк, Богдан Брантюк, Ольга Водюк, Іван Курілов, Микола Капшій, Дмитро Татарінов, Тетяна Кошильовська, Ольга Томбоштейн, Н. Буняк, Л. Сорока та інші. Практично з дня існування театру плідно працює у ньому художник по світлу і звукорежисер Володимир Баранов.

Сьогодні в афіші театру біля сорока вистав для глядачів різних вікових категорій. Однією з таємниць успіхів тернопільських лялькарів є стабільність творчого складу і керівництва театру, за роки існування якого працює лише другий директор, другий головний режисер і другий головний художник.

На тернопільській сцені ставили вистави режисери Євген та Елеонора Ткаченки, Я. Покривка (Польща), М. Кравцова (Росія), А. Москаленко (Дніпропетровськ), Д. Смагін (Харків), С. Єфремов (Київ), О. Боков, С. Калина, В. Лісовий; художники П. Миронов, Л. Воробйова, В. Якубовський, О. Федун.

Тернопільський театр актора і ляльки неодноразовий учасник і дипломант багатьох фестивалів театрів ляльок у Луцьку, Ужгороді, Львові, Вінниці, Чернігові, Запоріжжі, Фрунзе (Киргизія), Каунасі (Литва), Рудольфштадті (Німеччина), Жешуві (Польща), Крагуєваці (Сербія), Подгоріці (Чорногорія).

TopNew щиро  вітає колектив Тернопільського театру актора і ляльки з професійним святом і бажає їм творчого натхнення, високих досягнень, яскравих прем’єр, вдячних глядачів та гучних овацій.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета