03 жовтня 2022 року
08:48:23

Тернопіль і Тернопільщина

Кому бути, а кому не бути у центрі Тернополя?

11.02.2016 19:05

11. 02. 2016

Демонтувати Пушкіна, тобто памятник поетові, та встановити на його місці  постамент полковникові Леґіону Українських Січових Стрільців Василеві Вишиваному (Вільгельму Францу фон Габсбурґу-Лотрінґену) пропонує Назар Головенко на сайті міської ради.

Зведення пам’ятника Василеві Вишиваному має на меті:

– відновлення історичної пам’яті жителів Тернополя про героїзм Українських Січових Стрільців, які були однією з найпотужніших українських військових сил ХХ століття;

– вшанування пам’яті Василя Вишиваного, котрий за походженням був австрійцем, але називав себе українцем і помер за ідею Незалежної України;

– відродження історичної пам’яті містян про належність в минулому не лише до СРСР, а й до цивілізованого світу (навіть попри те, що не у всіх аспектах приналежність до Австрійської імперії була позитивним досвідом);

– надати жителям міста урок історії та географії, оскільки містяни часто думають, що Австрія (яка має пряме історичне відношення до Тернополя, який в свою чергу приймав цісаря Франца ІІ, цісаря Франца Йосифа, архикнязя Рудольфа, останнього цісаря Карла та Василя Вишиваного) то те саме, що й Австралія.

Доцільним мало би бути встановлення пам’ятника на місці пам’ятника російському письменнику Олександру Пушкіну. Це пояснюється низкою причин:

– російський письменник Пушкін не є антиукраїнською історичною постаттю, але не зробив жодного внеску в розвиток української культури;

– Пушкін не має жодного стосунку до міста Тернополя і навряд чи знав про його існування;

– це місце є найоптимальнішим для розміщення пам’ятника Василю Вишиваному, адже знаходиться в центрі міста і буде привертати увагу великої кількості містян і гостей міста, що не означатиме грошей на вітер.”

До слова, депутат тернопільської обласної ради Богдан Яциковський з пропозицією демонтувати або перенести пам’ятник Олександру Пушкіну в центрі Тернополя виступив на засіданні сесії обласної ради 10 лютого.

“В Україні достатньо відомих поетів, які можуть займати почесне місце на центральних вулицях міст. У Тернополі це місце займає російський поет Олександр Пушкін. Без сумніву, його доробок значний та не має кордонів. Але сьогодні у центрі Тернополя повинні возвеличувати інші постаті, – наголосив депутат, – Тому мною буде ініційоване звернення щодо перенесення чи демонтажу пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну”.

Невгамовний пан Яциковський навіть налаштований звернутися до міської ради із відповідним зверненням.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета