Тернопіль і Тернопільщина

Правило, котрого зобов’язані дотримуватись тернополяни
Випробувавши вчора – запустили нині. Сезон фонтанів у Тернополі офіційно стартував.
З нагоди заходів, що відбуваються в рамках “Тижня сталої енергії”, 14 квітня розпочали роботe водограї “Квітка терену” та “Кульбаба”. На Великодні свята, зазначає начальник відділу водопровідно- каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна, буде включено й решта.
Водоканаліці нагадують тернополянам і гостям міста, що водограї – окраса Тернополя, а не смітники, не басейни і не забавки. Тому, наголошують, їх не можна засмічувати, не можна ламати, у них не варто купатись. На жаль, ці прості три “не” як дорослі, так і діти часто забувають. Як результат, водограї доводиться зупиняти, аби відремонтувати, почистити чи замінити зламану або поцуплену деталь.
“Усі ми рвемось у Європу, але часто поводимо себе зовсім не по-європейськи”, – зауважує тернополянка Тетяна Корзунь. З трирічною Нелею вона частенько відпочиває біля “Квітки терену”. Зізнається, філософи мали рацію: на те, як тече вода, горить вогонь і сміється дитина дійсно можна дивитись вічно.
“Часто бачу матусь, котрі мовчки спостерігають за тим, як їхні діти кидають у фонтан пісок, листя, землю, лізуть у воду і намагаються іграшкою затулити котрусь з форсунок, – оповідає. – Роблю зауваження, і дуже прикро, коли чую у відповідь: “А що тут такого? Нехай мале собі бавиться, тож не у вас у хаті”. Інколи навіть до сварок доходить. І чому наші люди такі дивні? Невже не розуміють, що псують не державне чи міське майно, а своє власне, бо ж вони є справжніми господарями в своєму місті?”