29 січня 2022 року
13:11:43

Тернопіль і Тернопільщина

Мешканців Тернопільщини просять підтримати новий флешмоб і зробити добру справу

16.02.2018 09:49

Мешканців Тернопільщини просять приєднатися до флешмобу проти будівництва ГЕС на Дністрі. 

 Як повідомив Володимир Гергелюк на своїй сторінці у Facebook,  в Україні розпочався флешмоб «#saveDnister_fromHPP»,інформує Vlasno.info.

Метою флешмобу є зупинення реалізації проекту незаконного будівництва на річці Дністер каскаду 6 гідроелектростанцій на території Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. «Таке будівництво призведе до руйнівних наслідків для екосистеми Дністровського каньйону, унікального природного та історико-культурного комплексу, визнаного одним з семи чудес України. Закликаємо українців та міжнародну спільноту долучитися до флешмобу, щоб разом протистояти чиновницькому свавіллю та зберегти річку Дністер», – йдеться у повідомленні Володимира.

Для того, щоб взяти участь в акції необхідно приєднатися до групи у Facebook «saveDnister_fromHPP», зробити фото з аркушем А4 з написом хештегу #saveDnister_fromHPP на фоні свого міста та виставити фото як пост у групі #saveDnister_fromHPP на своїй сторінці, зазначивши назву міста та хештег.


Епопея з будівництвом малих ГЕС на Дністрі триває уже не перший рік. 
У середній течії річки передбачається спорудження шести гідроелектростанцій – 5 греблевого та одну дериваційного типу. Верхня гребля – біля села Вістря Монастириського району (початок національного природного парку «Дністровський каньйон», який належить до природоохоронних об’єктів). Нижня гребля також знаходиться в межах нашої області (територія новоствореної Мельниця-Подільської територіальної громади). – Біля кожної греблі передбачається підйом води на 8-10 метрів. Історично так склалося, що більшість сіл розташовані у долині, тобто це неминуче затоплення вулиць, городів та будинків людей. Мабуть, лобісти цього проекту сподіваються викупити ці землі або ж вольовим методом переселити людей, як це було під час будівництва першої Дністровської ГЕС, – зазначає представник ГО «Зелений світ» Олександр Степаненко (Чортків).   

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета